כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

פוינטר תשלם לסטארקום 1.15 מיליון שקל בגין הפרות חמורות של הסכם בלעדיות ואי תחרות של חברה שבבעלותה

17/06/2008

סטארקום תובעת כעת להגדיל את הפיצוי שנפסק בבוררות בכ-4.5 מיליון שקל נוספים

הבורר קבע כי אמנון דוכובנה-נווה, המשמש כיום בתפקיד בכיר בפוינטר, הציג כראיה עיקרית בבוררות  אי-מייל שלו שהיה מזוייף.

חברת סטארקום סיטסמס, העוסקת בתחום הטכנולוגיה והשירותים הסלולרים מבוססי GPS, הגישה באמצעות עו"ד גבריאל דנון ועו"ד ד"ר נאוה-אפל דנון (שופטת מחוזית בדימוס), בקשה לתיקון פסק בורר ולהגדלת סכום הפיצוי שנפסק לה מחברת סלוקייטור.

סלוקייטור, הפועלת אף היא בתחום הטכנולוגיה והשירותים הסלולרים מבוססי GPS, נרכשה לפני כשנה תמורת 18.2 מיליון דולר על-ידי חברת פוינטר טלוקיישן, הנסחרת בבורסות של תל-אביב וניו-יורק (PNTR) ומתמחה באספקת שירותי איתור ותיקון לכלי רכב בישראל, מקסיקו וארגנטינה. מייסד סלוקייטור והמנכ"ל שלה לשעבר, אמנון דוכובנה-נווה, משמש כיום בתפקיד סמנכ"ל הטכנולוגיות של פוינטר. בית-המשפט המחוזי בתל-אביב הטיל עיקול על סך 4.1 מיליון שקל על כספים המגיעים לסלוקייטור מחברת פוינטר.

סטארקום זכתה לפני כחודשיים בתביעת בוררות שניהלה נגד סלוקייטור. הבורר מצא כי לאחר שסטארקום קיבלה בלעדיות מסלוקייטור וחברת האם שלה לשווק את מוצריהן במוסקבה רבתי, הקימה מיזם משותף עם שותפים רוסיים ובנתה שוק תוך השקעות רבות בכסף ובזמן – פעל מנכ"ל סלוקייטור לשעבר, אמנון דוכובנה-נווה, מאחורי גבה והציע לשותפיה הרוסיים של סטארקום תנאים ומחירים טובים יותר אם ירכשו מסלוקייטור ישירות. פעילות זו הביאה להרס המיזם המשותף של סטארקום מיידית, וגרמה לכך שכל השקעותיה ירדו לטמיון ועסקיה במוסקבה קרסו בן לילה.

הבורר, עו"ד נוח רובינס, שמונה על-ידי איגוד הסחר הבינלאומי (ICC), קיבל את טענות סטארקום על ההפרות החמורות של הסכם הבלעדיות ואי התחרות ופסק לה פיצוי בסך של כ-1.15 מיליון שקל. הבורר אף קבע כי סלוקייטור פעלה בחוסר תום לב כשמכרה ציוד ישירות לשותפיה הרוסיים של סטארקום וכי אמנון דוכובנה-נווה, מנכ"ל סלוקייטור לשעבר המשמש כיום בתפקיד בכיר בפוינטר, הציג כראיה עיקרית בתיק אי-מייל שלו שהיה מזוייף. עם זאת, הבורר לא הפעיל את סמכותו על פי הסכם הבוררות ולא אמד ראשי נזק נוספים שמצא שהתקיימו אך שהיה לו ספק לגבי שיעורם המדויק.

בקשת סטארקום לתיקון פסק הבורר היא להגדלת סכום הפיצוי בכ-2 עד 4.5 מיליון שקל נוספים, בהתאם להערכת הנזקים.
עו"ד דנון, המתמחה בבוררויות מסחריות ובמיוחד בבוררויות בינלאומיות, מציין כי "זהו מקרה ברור של חריגה של הבורר ממסגרת סמכותו והתעלמותו מהחוק על פיו התחייב לפסוק. למרות שהבורר קבע במפורש כי התקיימו ראשי נזק נוספים שאומדנם מסתכם בכמה מיליוני שקלים, הוא נמנע מלאמוד את הנזק ולפסוק את הפיצוי המתבקש בנסיבות העניין".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.