כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

סוכנות התרופות האירופית אישרה תרופה חדשה לסרטן השד

17/06/2008

בימים הקרובים תוגש לדיוני הועדה הציבורית להרחבת סל התרופות לשנת 2009

סוכנות התרופות האירופאית ה- EMEA, אישרה בשבוע שעבר לחברת התרופות גלקסו סמית קליין (GSK) לשווק את טייקרב (Tykerb), תרופה חדשה הניתנת ללקיחה בבליעה לטיפול בסרטן שד מתקדם או גרורתי, בשילוב עם כימותרפיה, ב – 27 מדינות החברות באיחוד האירופי. האישור ניתן בעקבות קבלת תוצאות מעודדות של ניסויים קליניים, שחלקם אף התקיימו בישראל, אשר הראו שיפור בסיכויי הישרדות בחולות סרטן השד. התרופה ניתנת בצורת כדורים והטיפול אינו מצריך אשפוז או עירוי.

מדובר בתרופה ביולוגית ממוקדת מטרה, שהחומרים הפעילים בה תוקפים באופן ישיר רק את הקולטנים בתוך התא הסרטני ואינם פועלים על תאים אחרים כמו בטיפול כימותרפי.

בימים הקרובים תוגש התרופה לדיוני הועדה הציבורית להרחבת סל התרופות לשנת 2009, אשר תקציבה עומד על 425 מיליון שקלים וחברים בה פרופ' מנחם פיינרו, המכהן כיו"ר, ד"ר אסנת לוקסנבורג, ראש המינהל לטכנולוגיות  רפואיות ותשתיות במשרד הבריאות, המרכזת את הועדה וכן ד"ר אמנון להד, פרופ' משה מיטלמן, מר משה בר סימן טוב, ד"ר ברכה זיסר, ד"ר רחל אדטו, ד"ר זאב אהרונוסון, גב' איריס גינזבורג, ד"ר אנדי וייטמן, פרופ' נועם זוהר, ד"ר חזי לוי, ד"ר ניקי ליברמן, עו"ד יואל ליפשיץ, גב' אתי סממה, גב' רות רלב"ג, ד"ר חגי קדם והרב יובל שרלו. בחודש מרץ 2007 קיבלה התרופה גם את אישור ה – FDA, מינהל המזון והתרופות של ארצות הברית ובעקבות כך הוגשה לרישום בישראל במשרד הבריאות וממתינה לקבלת אישורו.

בחודש דצמבר 2007 השיקה בישראל חברת התרופות גלקסו סמית קליין (GSK) תכנית נגישות, במסגרתה קיבלו עד כה 124 נשים בישראל את התרופה ללא תשלום. עם קבלת אישור סוכנות התרופות האירופית, הודיעה GSK כי כל הנשים ברחבי הארץ, אשר החלו כבר לקבל את התרופה ללא תשלום, ימשיכו לקבלה כל ימי חייהן. בנוסף לכך, עד לאישורה במשרד הבריאות בישראל, תוכלנה חולות נוספות המעוניינות להצטרף לתכנית, לקבל את התרופה ללא תשלום, במרכזים הרפואיים בהם היא פועלת, שיבא בתל השומר, קפלן ברחובות, הדסה בירושלים, רמב"ם בחיפה, המרכז הרפואי תל אביב, המרכז הרפואי רבין בפתח תקוה וסורוקה בבאר שבע.

סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בכלל. על פי נתוני האגודה למלחמה בסרטן, כ- 4,000 נשים מאובחנות מדי שנה כחולות בסרטן השד. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מדי שנה נפטרות בישראל 954 נשים מסרטן השד. רובן בשל מצב מחלתן המתקדם ואי הטבה מסוגי טיפול אחרים שנוסו. על פי נתוני רישום סרטן לאומי במשרד הבריאות, אחת מכל שמונה נשים בישראל עלולה לחלות בסרטן השד במהלך חייה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.