כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר התמ"ת אלי ישי יצא אמש לברלין לדיוני פורום הדיאלוג העסקי ישראל – האיחוד האירופאי

17/06/2008

הדיאלוג העסקי מתמקד בסקטורים של בנקאות ופיננסים, אנרגיה וטכנולוגיות סביבה, מסחר ותעשיה, טלקומוניקציה, מדיה ואינטרנט.

השר ישי ייפגש עם ראש ממשלת ברנדבורג מתיאס פלאצ'ק, עם שר הכלכלה והטכנולוגיה מיכאל גלוס וכן יבקר ביום החדשנות הישראלית בגרמניה באירוע שמקיימים מינהל סחר חוץ והמטה לקידום השקעות במשרד התמ"ת באקסל שפרינגר

השר ישי ישתתף בפורום הדיאלוג העיסקי ישראל, איחוד אירופאי שמתקיים בגרמניה.

למפגש העסקי בברלין, נוסף גם מפגש בנושאים גאו-פוליטיים וכן יום טכנולוגיות ישראליות בתחום המדיה עבור חברות מתחום זה מגרמניה. 

נוסף על מר ישי, ינכחו במפגשים, בין היתר: מהצד הישראלי: מר לוסיאן ברוניקי, יו"ר "אורמת", מיקי פדרמן, יו"ר קבוצת פדרמן, גד פרופר, מנכ"ל "אוסם", רות חשין, נשיאת קרן "ירושלים".

מהצד האירופאי:  גונתר ורהויגן, סגן נשיא נציבות איחוד האירופי, מיכאל גלוס, שר הכלכלה והטכנולוגיה הגרמני, שר החוץ הצ'כי, ראש המטה הגרמני לתכנון מדיניות, שגריר גרמניה באו"ם, שר החוץ לשעבר יוזף פישר, יו"ר דויטשה בנק, יו"ר בורדה, מנכ"ל בורדה, יו"ר Portland Trust, יו"ר IFIL Investments, מנכ"ל אייר ברלין, נשיאת וורנר ברות'רס צרפת, סמנכ"ל הפיתוח של דויטשה טלקום, סגן יו"ר אלקטל-לוסנט גרמניה.

פורום הדיאלוג העיסקי ישראל, איחוד אירופאי הושק  במהלך ועידת ראש הממשלה לייצוא ושיתוף פעולה בינלאומי, אשר התקיים ב-1 בנובמבר 2007. ביוזמה משותפת של מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת ושל נציבות האיחוד האירופאי, על מנת לחזק את היחסים הכלכליים בין האיחוד האירופאי לישראל, להסיר חסמי סחר והשקעות, ולעודד שיתופי פעולה ומיזמים משותפים.

הצד הישראלי מרוכז ע"י מר יוסי ורדי והצד האירופי מרוכז ע"י ד"ר מתיאס דופפנר, מנכ"ל קבוצת המדיה הגרמנית אקסל-שפרינגר.

בשנה הראשונה מתמקד הדיאלוג בסקטורים של בנקאות ופיננסים, אנרגיה וטכנולוגיות סביבה, מסחר ותעשיה, טלקומוניקציה, מדיה ואינטרנט. עד כה התקיימו כבר חמישה מפגשים בין אנשי עסקים בכירים משני הצדדים בישראל ובאירופה.

המשנה למנכ"ל התמ"ת, בועז הירש , מסר כי הדיאלוג, שכמותו יש לאיחוד האירופי רק עם ארה"ב, רוסיה, יפן והודו, הינו חלק מתוכנית הפעולה של מינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת, להעמיק ולפתח את הקשרים המסחריים והכלכליים בין ישראל לאיחוד האירופי. היה זה ראש הממשלה אולמרט, בתפקידו כשר התמ"ת, אשר יחד עם נציב התעשיה האירופי, ורהוייגן, קידמו בשנת 2005, במסגרת מדיניות השכנות האירופית (ENP), את החזון של בניית דיאלוג ישיר ומתמשך בין קהילות העסקים האירופית והישראלית, על מנת להדק את שיתוף הפעולה. ממשיכו בתפקיד, שר התמ"ת אלי ישי, הוא שמינה את יוסי ורדי לעמוד בראש הצוות הישראלי על מנת לצקת תוכן לרעיון, יחד עם ד"ר דופפנר אשר מונה ע"י הנציב האירופי ורהוייגן.

השר ישי יפגש עם ראש ממשלת ברנדבורג מתיאס פלאצ'ק, עם שר הכלכלה והטכנלוגיה מיכאל גלוס וכן יבקר ביום החדשנות הישראלית בגרמניה באירוע שמקיימים מינהל סחר חוץ והמטה לקידום השקעות  במשרד התמ"ת באקסל שפרינגר.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.