כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

"תפסנו אותך עירום, יוסי !"

18/06/2008

חברת אבטחת המידע Marshal מזהירה מפני הודעת spam המודיעה : "צולמת עירום במצלמת וידיאו"; סכנה זו אותרה ע"י צוות המעקב של החברה, המיוצגת בישראל ע"י TrekIT  מקבוצת Yana

חברת אבטחת המידע הבריטית Marshal מזהירה את הגולשים בכל העולם מפני הודעת spam המודיעה : "נתפסת עירום במצלמת וידאו". סכנה זו אותרה ע"י צוות מעקב של החברה : Marshal`s TRACE Team,

(TRACE= Threat Research and Content Engineering)

המיוצגת בישראל ע"י TrekIT מקבוצת Yana.

הודעה זו החודרת אל תיבות הדואר של משתמשים בכל העולם נשלחה ע"י קבוצת האקרים וכוללת לינק בגוף האי-מייל. נושא ההודעה : "We Caught You Naked .. !, check the video" תוך שימוש בשמו הפרטי של הנמען ("תפסנו אותך עירום, יוסי ! צפה בסרט הוידיאו").

כשבפועל, לינק זה גורם לכך שהמחשב שקבל אותו הופך לחלק מרשת ההאקרים Srizbi botnet.

"מדובר בדרך פשוטה אך מחוכמת" מוסר יניב ברזילי, מנכ"ל TrekIT המייצגת את חברת Marshal בישראל. "השיטה עושה שימוש במרכיב השם הפרטי מתוך כתובת הדואר האלקטרוני ומחדירה אותו אל תוך הודעת ה-spam בשורת ה'נושא'. זו איננה שיטה חדשה של spammers אך היא מוכחת ככזו שמושכת את תשומת לב המשתמש. מן הסתם, להודעה שכזו יש את היכולת להדאיג את הקורא. ה-spammers שואפים לזעזע את הקורא המופתע ולגרור אותו לפתיחת הלינק המצורף, ללא מחשבה כי מדובר בקובץ malware נגוע הפוגע במחשב".

לפי Marshal, רשת האקרים זו היא שאחראית לשליחתו של ה-spam החדש. החברה זיהתה והגדירה את הרשת כרשת שליחת ה-spam הגדולה ביותר הקיימת היום באינטרנט, האחראית ל-45% מכל ה-spam המתגלה ע"י צוות המעקב של החברה, הוא ה - Marshal`s TRACE Team המורכב מאנליסטים אשר מנטרים (monitoring) וסורקים את הרשת ומעלים איומים חדשים באמצעות אתר המיוחד לכך: www.marshal.com/trace . בנוסף, ממבדקים שנעשו במקומות אחרים עלה כי מדובר ברשת הלא חוקית הגדולה בעולם הכוללת 315,000 מחשבים (השייכים למשתמשים "תמימים" שלא מודעים לכך שהאקרים מפעילים אותם) ואחראית לכמות מוערכת של 60 מיליארד הודעות spam ביום.

"רשת זו נחשבת היום לאיום הגדול ביותר הנוגע ל-spam”  מוסיף יניב ברזילי. "בדצמבר 2007 20% מה-spam שנמצא ע"י Marshal היו תוצאה של פעילות Srizbi. היום, מדובר בהיקף כפול מזה. כמו כן, מדובר בשיעור כפול מכמות ה-spam שנשלחת מאת רשת ההאקרים השנייה בגודלה אחרי Srizbi. אנו רואים כי השימוש בטריקים הפשוטים ביותר הוא גם המחוכם ביותר".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.