כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ספר חדש לקראת החופש: מדריך פשוט לחיסול המינוס בבנק

18/06/2008

בישראל קיים השיעור הגבוה ביותר בעולם המערבי של אזרחים הנמצאים במינוס תמידי בחשבון הבנק. החופש הגדול, הבא אלינו לטובה (?) מעמיק את המינוס של הישראלים בכ-20 אלף ₪ בממוצע למשפחה(!).

תחושת האוברדראפט כמעט ואיננה מוכרת לתושבי ארצות המערב, והחוק הישראלי שהתקבל לפני כשנה, ואשר אוסר על חריגות ממסגרת החשבון בבנק, לא שינה באופן ניכר את מצבם של רוב הישראלים. המצב הזה מצוין לבנקים, הנהנים מרווחים של מיליארדי שקלים בשנה, אך הרסני ביותר עבור העתיד הכלכלי של בתי האב בישראל.

"רוב הכספים שהאזרח הישראלי מכניס לחשבונו נבלעים לבור ללא תחתית" אומר צביקה ברגמן, מומחה להשקעות ומחבר ספרי הדרכה כלכליים. "המצב הזה מסוכן, מפני שרוב המשפחות הישראליות משלמות ביוקר על רמת חיים נמוכה, וחושפות את עצמן לירידה קשה ברמת החיים בתקופות מאוחרות יותר בחיים".

'אומרים שלום למינוס' מאת צביקה ברגמן, הוא ספר הדרכה פשוט להיחלצות מהמצב הכלכלי המסוכן בו שקועים רוב הישראלים. לקראת החופש הגדול, מומלץ לעיין בספר זה, ולצמצם ככל האפשר את ההעמקה בבור המינוס.

כמו דיאטה לאדם שמן, כך ההיחלצות מהאוברדראפט המתמיד מהווה משימה הנראית קשה עד בלתי אפשרית לרוב המשפחות בישראל. אך לדברי היועץ הכלכלי צביקה ברגמן, אם נאמץ כללים יומיומיים פשוטים וישימים, נוכל כולנו לחזור ולתפקד כמו רוב התושבים בעולם המערבי, החיים ברווחה מעל קו המינוס.

'אומרים שלום למינוס', הנו ספר חדש פרי עטו של ברגמן אשר מעניק כלים פשוטים ויעילים – ומעל לכל ישימים - ליציאה ממעגל החובות. "תקדישו יום אחד לקריאת הספר, והחיים שלכם ישתנו ללא היכר" מבטיח ברגמן. הספר לא יוצא סתם לקראת הקיץ. בדיקה של עיתון דה מרקר העלתה כי התא המשפחתי הישראלי הממוצע סובל מהעמקת ההוצאה הביתית בסדר גודל של  20 אלף ₪ במהלך חופשת הקיץ. 'אומרים שלום למינוס' יכול להוות קיטנה כלכלית משותפת להורים ולילדיהם לבניית תקציב משפחתי, ולמניעת ההעמקה בנבכי האוברדראפט.

רבים מאיתנו נמצאים במינוס בבנק רוב שנותינו. אנחנו כבר לא זוכרים מתי נכנסנו למינוס, ולא יודעים איך אפשר לסגור אותו. דבר אחד בטוח – רוב הכסף אותו נרוויח ילך באופן מיידי לכיסוי חלקי של אותו מינוס תמידי, ובסופו של דבר לעולם לא נוכל ליהנות באמת מפירות עבודתנו ולחסוך לקראת פרישה. הטרגדיה הזו כפולה, מפני שעל כל הוצאה שאנחנו עושים כשאנחנו נמצאים במינוס, אנחנו משלמים לשני גורמים, אחד למוכר ממנו אנחנו רוכשים את המוצר או את השירות, והשני לבנק, ממנו אנחנו מבקשים להעמיק את המינוס ולקחת ממנו למעשה הלוואה. לכל הלוואה יש מחיר, שאנשים שוכחים להוסיף את המחיר הזה להוצאות שלהם, וכתוצאה מכך, רובנו יוצאים פראיירים, ומשלמים הרבה יותר כסף על שירותים שהיו אמורים להיות זולים בהרבה עבורנו.

"זו טרגדיה של ממש" אומר צביקה ברגמן. לדבריו אנשים טובים וחרוצים עובדים במשך כל חייהם, מרוויחים לא מעט כסף, ובכל זאת נשארים תמיד במינוס ולא יכולים ליהנות מבטחון כלכלי ושקט נפשי. "כתבתי את הספר כדי לשים לזה קץ. מי שעובד צריך להנות פירות עבודתו, ולחסוך במקום לממן את הבנק".
 
כל מה שרצית לדעת על ניהול התקציב המשפחתי והתביישת לשאול

'אומרים שלום למינוס' כתוב בשפה פשוטה וברורה לכל אחד, גם אם אין לו שום השכלה בתחום כלכלה או מנהל עסקים. ברגמן פונה לאנשים בגובה העיניים ונותן עצות מעשיות וישימות אשר גורמות לקורא לשנות את הרגליו תוך כדי הקריאה.
"לאנשים רבים יש בעיה בתכנון התקציב המשפחתי, אך חמור מכך – הם בדרך כלל מתביישים לשאול. זה מביא לכך שהמינוס רק הולך ותופח, למרות שהם עובדים מסביב לשעון. הספר נותן תשובות גם למי שמתבייש ומדריך כל אחד לצאת לדרך חדשה" אומר ברגמן.

טיפים לחסכון ב-101 הוצאות חודשיות טיפוסיות

הספר מסביר בפירוט על 101 ההוצאות של משפחה רגילה בחודש ממוצע, ומציע דרכים פשוטות להוזיל כל אחת מהן. הוא מפרט בשפה נגישה לכל את 205 הדרכים לחסוך 10,000 ש"ח בשנה ללא מאמץ. בנוסף, מציע ברגמן רעיונות להגדלת ההכנסות, הן עבור שכירים והן עבור עצמאים, ותורם טיפים מועילים לניהול העסק.
"אני בטוח שכל מי שיקדיש כמה שעות לקריאה בספר יוכל לצאת לדרך חדשה, להפסיק לזרוק כסף לבנק, ולהתחיל לחסוך לעצמו ולמשפחתו. המטרה היא לשפר את המצב הכלכלי של המשפחות בישראל, ולכך הקמתי את הוצאת הספרים 'סודות', שמטרתה לשפר את איכות החיים בישראל. כל מי שיקרא את הספר, וירגיש שהוא זקוק להסברים נוספים, מוזמן לשלוח אלי שאלות באמצעות המייל של אתר הוצאת 'סודות' – ואני מתחייב לענות לכל שאלה" אומר ברגמן.

את הספר 'אומרים שלום למינוס'  ניתן למצוא בין מדפי 'סטימצקי' ו'צומת ספרים'. הספר מהודר ב- 240 עמודים, והוא יצא בכריכה קשה.

מחיר הספר: 89 ש"ח

צביקה ברגמן, איש עסקים, סופר ומו"ל, הוא ממייסדי הפורום הכלכלי הראשון ברשת האינטרנט באתר dbursa ומעמודי התווך של קהילת שוק ההון ברשת האינטרנט הישראלית. עד כה, הוציא ברגמן לאור למעלה מ – 26 ספרים, וביניהם רבי מכר כמו "מחסכון למיליון", "בורסה - פיצוח סודות השוק" ,"בורסה - ספר הזהב", "כסף - שיעורים בכסף ועסקים", "סודות שעשירים יודעים" ועוד. את כל ספריו כתב ברגמן בישראל ועל ישראל, ולכן את כל הצעותיו ניתן ליישם בישראל – בניגוד לחלק מהספרים המתורגמים.

פרטים נוספים על ספריו ופועלו של ברגמן ניתן למצוא באתר www.sodot.co.il

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.