כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

חברות היי טק מעודדות את עובדיהן לנצל את ימי החופשה

18/06/2008

עונת הקיץ, הנופשונים והטיולים המשפחתיים בפתח, ובחברת "אורקס" מעודדים את העובדים לבקש ולנצל את ימי החופשה המגיעים להם.

מחקרים עדכניים הצביעו על כך שמרבית העובדים בהייטק הישראלי לא מנצלים את מכסת ימי החופש שלהם. עובד ההיי טק הישראלי הממוצע עובד מעל 8 שעות ביום ונוטה לצבור ימי חופשה.

הדר שטיין, מנהלת משאבי האנוש של חברת "אורקס" מיקנעם, טוענת כי לעיתים עובדים חוששים מתגובת המעסיק אם יבקשו לצאת לחופשה, וחשים כי בקשה כזו עלולה להתפרש כחוסר לויאליות לארגון וכפגיעה בהליך העבודה השוטף בו. אולם בפועל, עידוד העובד לנצל את ימי החופשה שצבר טומנת בחובה כמה יתרונות מרכזיים: ראשית, העובד מתאוורר וחוזר לעבודה עם אנרגיות, כוחות מחודשים ומוטיבציה גבוהה. שנית- צבירת ימי חופשה מביאה את העובדים לא פעם לניצולם בצורה מרוכזת ולהיעדרות ממושכת היוצרת "וואקום" תפקודי בחברה. זאת ועוד,חברות  הי-טק בישראל מצויות בחודשים האחרונים בתקופה בה היחלשות הדולר גורמת לזינוק בעלויות הפיתוח והייצור.

כתוצאה מכך, מנסות חברות ההיי-טק להתמודד עם העלייה בהוצאות כדי להגיע לאיזון תפעולי ובמידת האפשר לקצץ במה שאינו הכרחי לפעילויות הליבה. עידוד העובדים לניצול  מלוא המכסה השנתית של ימי החופשה משלב בין הדאגה לרווחת העובדים ,הצורך ברענון והעלאת המוטיבציה ובין הצורך באיתור דרכים יעילות להתמודדות עם הצורך בהורדה בהוצאות החברה.

חברת אורקס הישראלית, עוסקת בפיתוח של מערכות רנטגן ממוחשבות ומעסיקה כ-100 עובדים במרכז פיתוח ויצור ביוקנעם. החברה בבעלות מלאה של החברה האמריקאית Carestream Health, Inc. והיא  מובילה בתחומה בעולם כשהיקף מכירותיה מעל ל- 2 מיליארד דולר.  

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.