כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

עכשיו זה מדעי, בכלכלה האינטואיציה הנשית מנצחת !

18/06/2008

מחקר מומחי המרכז לשוק ההון CAPM : נשים טובות יותר בכספים מגברים; 85% מהנשים משקיעות את כספי המשפחה טוב יותר, לעומת 46% בלבד מהגברים

מבדיקת המרכז לשוק ההון CAPM עולה כי האישה הישראלית  מנהלת טוב יותר את הכסף של המשפחה הישראלית מהגבר הישראלי ומגיעה לרווחים גבוהים יותר בבחירת נתיבי הנהשקעה של חסכונות המשפחה.

מבדיקה רוחבית שקיימו מומחים בתחום, בסדנאות לשוק ההון, לאנשים מן הישוב, שאינם בעלי רקע כלכלי, התברר  כי 85% מהנשים שהשתתפו בסדנאות שוק ההון , שינו הרגלים החלו לארגן את הוצאות והשקעות המשפחה טוב יותר מהגברים, והשיגו רווחים ותשואות גבוהים יותר על חסכונות המשפחה  ( רק 15% מהנשים לא שיפרו את הרווחים).

לעומתן, רק 46% מהגברים שינו הרגלים ישנים וניהלו את הכספים טוב יותר לפני הסדנאות והשיגו רווחים טובים יותר (54% מהגברים לא שיפרו רווחים).

מומחים של המרכז לשוק ההון שנפגשו וראיינו את  הגברים והנשים הפועלים עם חסכונות המשפחה בשוק ההון גילו כי הגבר הישראלי הממוצע פועל בשוק ההון כפי שהוא פועל כשהוא צריך למצוא כתובת ברחוב : בטוח שהוא יודע הכל בלי לשאול להכוונה. בעוד שהאישה שואלת, מתייעצת, מתעניינת וקשובה לדעות ורעיונות חדשים.

מהבדיקה שהתקיימה בקרב מאות גברים  ונשים בישראל התברר כי הפתיחות של נשים לנושא, שהן אינן מבינות בו בסדנאות לשוק ההון, הנכונות להשתחרר מתפיסות ישנות והדבקות למציאת פתרונות, מביאות אותן לתוצאות טובות יותר ולרווחים גדולים יותר בהשקעת חסכונות המשפחה. לעומתם, הגברים, מכורים להרגלים ישנים, בעלי אגו מפותח, מעדיפים להישאר עם התפיסות הקודמות בנוגע לעולם הכלכלי מתוך תפיסה כי "אני יודע הכל" ולכן הם מגיעים לרווחים נמוכים בהרבה מהנשים בהשקעת חסכונות המשפחה.

"במשך חדשים ארוכים אנחנו בודקים את חתכי האוכלוסיה המגיעים לסדנאות מרכז לשוק ההון, כדי לדעת מה לעשות טוב יותר עם חסכונות המשפחה", מסביר מנכ"ל המרכז לשוק ההון CAPM, גיל עדני, " ומתברר לנו מבדיקת הרווחים אליהן מגיעות הנשים כי הן עוקפות  בהרבה את הגברים. הנשים לא מפחדות לשאול כשהן לא מבינות, הן פתוחות ליעוץ ובחיבור הידע שהן רוכשות בסדנאות והאינטואיציה הנשית הבריאה, הן מצליחות בסופו של דבר להשיג תשואות גדולות יותר על החסכונות במשפחה. לכן, אנחנו ממליצים לגבר הישראלי לתת לאישה לנהל את החסכונות שצברה המשפחה הישראלית במהלך חייה". 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.