כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

רובי גינל: "תגובת התעשייה המסורתית להאטה הכלכלית ולשקל החזק - פיטורי עובדים. ברבע הראשון של השנה פוטרו 215 עובדים נוספים בתעשייה המסורתית"

18/06/2008

תגובת התעשייה המסורתית להאטה בכלכלה העולמית ולשקל החזק – פיטורי עובדים. ברבע הראשון של השנה פוטרו 215 עובדים נוספים בתעשייה המסורתית. זהו רבעון שלישי ברציפות של פיטורי עובדים מהתעשיות המסורתיות. בנוסף, נרשמו פיטורי עובדים בענפי ציוד התקשורת האלקטרוני והרכיבים האלקטרוניים. כך מסר רובי גינל, ראש אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים, על סמך ניתוח חודשי של מצב התעשייה שערך אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים.

גינל מציין, כי ברבע הראשון של 2008 נמשכה ההאטה בקצב קליטת המועסקים בתעשייה - גידול של 0.5% (קליטה של כ-1,990 עובדים)בלבד, לעומת הרבע הקודם. זאת לאחר קצב של 0.8% לרבעון במחצית השנייה של 2007 ושל כ-1% לרבעון במחצית הראשונה של 2007.

ראש אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים מדגיש, כי קצב קליטה זו הינו הנמוך ביותר מזה שנה וחצי- (מאז הרבע השלישי של 2006).

לדבריו, בחינת נתוני המועסקים בתעשיית ההיי-טקמגלה שברבע הראשון של השנה נרשמה האטה ניכרת בקצב קליטת המועסקים בענף - גידול של 0.6% בלבד במצבת העובדים (תוספת של 660 מועסקים). גינל מציין, כי קצב קליטה כה איטי לא נרשם בענף זה יותר משנתיים. זאת לעומת גידול של 1.2% במצבת העובדים בענף ברבע האחרון של 2007 וגידול של 1.5% ברבע השלישי אשתקד.

האטה זו בקצב הקליטה לענפי ההיי-טק משקפת האטה ניכרת בקצב קליטת המועסקים לענפי הציוד האלקטרוני לבקרה ורפואי, וכלי ההובלה, לצד צמצום, כאמור, של מצבת העובדים בענפי ציוד התקשורת האלקטרוני, והרכיבים האלקטרוניים. 

עוד מתברר מניתוח הנתונים כי במקביל, האטה קלה נרשמה גם בקצב קליטת המועסקים בענפי הטכנולוגיה המעורבת-עילית- מדובר בגידול של 1% (תוספת של 570 עובדים), זאת לאחר גידול של 1.3% ברבע האחרון אשתקד ושל 1.1% בשני הרבעונים שקדמו. האטה זו משקפת האטה בקצב קליטת המועסקים בענף הציוד החשמלי ובענף המכונות והציוד, לצד המשך גידול במצבת העובדים בענפי הכימיה. 

כן מתברר כי ברבע הראשון של השנה חל גידול של 1% במצבת העובדים בענפי הטכנולוגיה המעורבת-מסורתית(תוספת של 980 עובדים), זאת לאחר גידול דומה של 1% ברבע האחרון אשתקד ולאחר גידול מהיר של 1.5% ברבע השלישי של 2007. גידול זה נגזר בעיקרו מקליטת עובדים בענפי מוצרי המתכת, הגומי והפלסטיק. 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.