כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת הכלכלה דנה במשבר בחברת הדואר

18/06/2008

ועדת הכלכלה דנה במשבר בחברת הדואר 
 
17/06/2008  
יו"ר ועדת הכלכלה , ח"כ גלעד ארדן :" אם עד סוף השבוע לא ימצא פתרון למשבר בחברת הדואר, כל הרפורמה בשוק הדואר תשונה בהליכי חקיקה מזורזים. הועדה מגבה את המשך השביתה המוצדקת של העובדים  אך קוראת  לעובדי הדואר להפסיק לטפל בדואר ממשלתי של משרדי הממשלה ומשרד האוצר ולהפסיק מיידית את השביתה בישובי עוטף עזה ולחזור ולטפל במקבלי הקצבאות."

ועדת הכלכלה קיימה אמש דיון לבחינת תוצאות הרפורמה בשוק הדואר ביוזמת יו"ר הועדה, ח"כ גלעד ארדן וח"כ יורם מרציאנו. לאור הודעת הנהלת חברת הדואר על כוונתה לפטר 150 עובדים בשל פגיעה בהכנסות, פתחו עובדי הדואר בשביתה. בדיון נענו נציגי ארגון עובדי הדואר לבקשת יו"ר הועדה והודיעו כי מהיום יופסקו העיצומים בישובי עוטף עזה ושדרות.

יו"ר הועדה, ח"כ גלעד ארדן :"בדיוני הועדה לאישור הרפורמה ופתיחת שוק הדואר לתחרות כבר עלו תהיות האם הפתיחה תשיג מטרתה והאם תביא לשיפור השירות .אין לי טענות לחברת הדואר כי המדינה לא נתנה לחברה כלים אמיתיים להתמודד בשוק תחרותי. השיטה בה פותחים לתחרות את המגזר הרווחי ביותר ומקשים על חברת הדואר להתמודד ומשאירים אותה בחובת שירות אוניברסאלי היא חלק מהגורם לכך שמחירים עולים בחלק מהמוצרים והשירות נפגע .השביתה לא צריכה להיות על גב תושבי שדרות ועוטף עזה שגם כך נמצאים במצב קשה .אני קורא לוועד העובדים להפסיק עיצומים באזור זה ולמצוא פתרון להעברת הקצבאות דרך הדואר ולמצוא מסלול שלא יפגע במקבלי הקצבאות."

ברוך ויצמן-יו"ר ארגון עובדי הדואר- אני מוכן היום לחזור לפעילות אם יתנו לנו מה שמגיע לנו.האוצר יישם רק מה שנוח להם בדו"ח שגיא.אנחנו לא שירותי רווחה של האוצר או המדינה. סניפי הדואר קורסים אין כח אדם,איך אפשר לדבר על שירותים חדשים בסניפים.

ח"כ יורם מרציאנו –הרפורמה דאגה לחזקים ופגעה בחלשים. העובדים לא צריכים להיות בני ערובה של אף אחד בשום מאבק. הממשלה עבדה עלינו, רימתה את ועדת הכלכלה כשביקשה את אישורה לרפורמה .

אבי הוכמן, מנכ"ל הדואר –אנחנו מבינים את התחרות והיא מועילה ומחייבת אותנו לנקוט צעדים, אך חייבים שהיא תהייה הוגנת ותאפשר גם לנו להתמודד. משנוכחתי לדעת שנכנסו לגרעון עלי לנקוט בצעדים ולכן הודעתי על תוכנית הבראה.יש התחיבות לגבי רשת בטחון- אותי לא מעניין מאיפה ואיך יגיע הכסף, אני צריך את הפתרון. לא רוצה לפגוע בעובדים או ברמת שירות .

חיים פרננדס, משרד האוצר –אנו בדיון מול משרד התקשורת על עדכון התעריפים ולא מצליחים להגיע להסכמות על אופן עדכון התעריפים. משרד האוצר הוא לא צוואר הבקבוק.פנינו 3 פעמים למשרד התקשורת ולא קיבלנו שום התייחסות למודל אחר שמייצר 36 מליון שח של השירותים הבנקאים.

שר התקשורת, אריאל אטיאס –בדו"ח שגיא נכתב שהמדינה תשלם עבור הקצבאות המשולמות דרך חברת הדואר. המדינה לא מוכנה לשלם עבור שירותים אלו והציעה להתחיל בהטלת עמלות על האזרחים המשתמשים בבנק הדואר בעוד שהמדינה לא תשלם פרוטה על פעולותיה בדואר – אני לא אסכים לזה.לא יהיה פתרון שלפיו בעלי החשבון בבנק הדואר מהם נממן.זה שהנהלת חברת דואר מרשה לעצמה לאיים על עובדים כשיש לה חשש להפסדים ומאיימת בפיטורים לא מקובל עלי, ככה לא משיגים דברים.

ח"כ אבשלום וילן - איך אתם ישנים בלילה כשאתם יודעים שהפתרון מצריך רק לקבוע מנגנון.יש אמהות וזקנים שלא יקבלו קצבאות ב 28 לחודש- אתם תמיד גורמים לזה שכולם יסבלו ובסוף נגיע לפתרון שכולם יודעים אותו כבר עכשיו.

יו"ר הועדה, ח"כ ארדן סיכם את הדיון וציין כי במהלך הדיון התברר באופן חד משמעי שהממשלה לא מקיימת התחייבויותיה כלפי חברת הדואר על פי דו"ח ועדת שגיא וזאת למרות שחברת הדואר עמדה בהתחייבויותיה במסגרת הרפורמה.

ארדן:"ועדת הכלכלה לא יכולה להישאר אדישה לפעילות כזו של הממשלה.הועדה כגוף מפקח על פעילות ממשלה חייבת לדרוש מימוש התחייבויות המדינה כמסר לכל רפורמה אחרת שתגיע לכאן. אם עד סוף השבוע לא ימצא פתרון למשבר על מה שאושר ברפורמה , הרפורמה תשונה !ח"כ מרציאנו יעמוד בראש צוות שיקדם חקיקה שתשנה את כל כללי המשחק. הועדה מגבה את המשך העיצומים המוצדקים אך קוראת למנוע את הפגיעה בתושבי הפריפריה ומקבלי קצבאות ולהפסיק לטפל בדואר ממשלתי.כמו כן, עם עד יום א' דרישות הועדה לא יענו והממשלה לא תקיים רפורמה שאושרה בועדה,הועדה לא תעלה לדיון אף בקשה ממשלתית, תקנות וחקיקה ממשלתית."

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.