כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

כנס רעננה מאמץ את תכנית "חושבים חיובי +" של אינטל ישראל

19/06/2008

זאת בעקבות הנתונים לפיהם רק 10,000 בני 18 זכאים לבגרות ריאלית בשנה 

אחת הבעיות אותן איתרה קבוצת העבודה לחינוך של כנס רעננה למדיניות ההייטק הלאומית שיתקיים ב- 24 ביוני, מצביעה על מספרם הנמוך של הזכאים לתעודות הבגרות ריאלית.

לפי המספרים שבידי אנשי כנס רעננה, בכל שנתון רק 10,000 ילדים, המהווים כ- 20% מבעלי תעודות הבגרות בגיל 18, זכאים לבגרות ריאלית. נתונים אלה נמוכים ב-50% מהממוצע המקובל במדינות המערב, בהן כ- 40% מכל שנתון מסיימים עם בגרות ריאלית. 

מאחר ורוב הסטודנטים הנרשמים באוניברסיטאות ללימודי הנדסה ומדענים הם בעלי בגרות ריאלית, יש קשר ישיר בין כמות המהנדסים והמדעים לכמות הזכאים לבגרות ריאלית.

מארגני כנס רעננה החליטו לפעול לשינוי המצב על ידי רתימת חברות ההייטק בישראל לסייע לתלמידי התיכונים לשפר ציוניהם ולגשת לבחינות הבגרות ברמת 5 יחידות. לצורך כך אימץ כנס רעננה את תכנית "חושבים חיובי +", אשר פותחה בחברת אינטל ישראל, ואליה נרתמות חברות הייטק נוספות, ובמסגרתה מגיעים תלמידי תיכון בשעות אחרי הצהרים אל חברות הייטק, ועובדים החונכים אותם מסייעים לתלמידים להגיע להישגים גבוהים, תוך שהתלמידים נחשפים לסביבת העבודה בהייטק.

התכנית מאפשרת  לתלמידי בתי ספר תיכוניים לשפר ציוניהם במקצועות הריאליים (מתמטיקה, פיזיקה כימיה ועוד), במטרה לסיים את לימודיהם התיכוניים עם בגרות ברמת 5 יחידות, להמשיך ללמוד בפקולטות למדעים או להנדסה באוניברסיטאות ולאחר מכן להשתלב בתעשיות עתירות הידע בישראל כמהנדסים או מדענים.

כנס רעננה מקדם תכנית נוספת שמטרותיה דומות, ונקראת "תכנית 3-5".התוכנית דומה במטרותיה אך במקרה זה אנשי התעשייה מגיעים לבתי הספר במקום שהתלמידים יגיעו למפעלים.

לדברי שלמה גרדמן, יו"ר כנס רעננה: "כחלק מפעילות כנס רעננה להעשרת תלמידים והעלאת הישגי תלמידים במגמה ריאלית, אימצנו את תכנית חושבים חיובי + של אינטל, במטרה לרתום כמה שיותר חברות הייטק שעובדיהן יכשירו בני נוער  ויסייעו להם בלימודי מקצועות הפיזיקה, כימיה, מתמטיקה ועוד, ולשפר את הישגיהם מרמה של 3 או 4 יחידות ל- 5 יחידות. זהו צעד חשוב בדרך לפתרון בעיית המחסור האקוטי בכוח אדם בענף ההייטק בישראל, המכשיר מדי שנה רק 8,000 מהנדסים. בכנס שיערך ב- 24 ליוני נכריז על מספר חברות הייטק אשר אימצו את תוכנית חושבים חיובי בעקבות פעילותנו. בנוסף לאינטל, הצטרפו לתוכנית החברות יבמ, מרוול, אג'ילנט אמדוקס, נייס וקודק ישראל."

כנס רעננה יתקיים זו השנה השנייה ב- 24 ביוני 2008 ברעננה. במסגרתו יתקיימו דיונים מעמיקים בנושאים המעצבים את תעשיית ההייטק הישראלית, כולל טכנולוגיות, חינוך, מקורות מימון ובריחת מוחות.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.