כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

"כלים טכנולוגיים חדשניים בתחום מערכות הבקרה הם המפתח להצלחה כלכלית בעולם התעשייה הישראלית ולחסכון משמעותי באנרגיה"

19/06/2008

גדעון טילמן, מנכ"ל משותף בקבוצת קונטאל, אמר את הדברים שלשום בדברי הפתיחה של כנס הטכנורקס שהתקיים בתערוכת החשמל RAX 2008.

לדבריו כאשר מחירי אנרגיה וחומרי גלם עולים ויש דרישות גבוהות בנושא איכות הסביבה, יש הרבה יותר כדאיות להשקיע באוטומציה ובקרה כשהתשואה להשקעה היא גבוהה ביותר בהשוואה למה שידענו לפני מס' שנים.

עוד הוסיף: "תחום זה בא לידי ביטוי בשנתיים האחרונות לא רק בישראל אלא גם באירופה. היכולת לנצל טוב יותר ידע חדש הקיים בארץ ובעולם יוביל לנצילות טובה יותר של המערכות הקיימות ויביא לחסכון משמעותי של אנרגיה וכסף."

לאחר שתיאר את הגורמים השונים המשפיעים על ענף התעשייה הישראלי, ביניהם העולם העסקי ככפר גלובלי, עלויות מכסים והוצאות הובלה ימית נמוכות מתמיד ציין כי התחרות כיום קשה מתמיד. לדבריו התעשייה כיום מצליחה לגרוף רווחים נמוכים ביותר, על מנת לשנות מצב זה מקבלי ההחלטות בעולם התעשייה חייבים לייעל  את מערכות הבקרה על מנת לנצל טוב יותר את המשאבים הקיימים ברשותם.

" מערכות תוכנה חכמות שיודעות לדווח לנו על תקלות יכולות  לחזות מראש תקלות עתידיות ולמנוע אותן באופן שיאפשר לשפר את איכות הייצור ולמנוע נזק תפעולי וסביבתי בד בבד."

גדעון מציע פתרון הכולל שני מרכיבים, מחד נצילות מרבית אותה ניתן להשיג כאשר המכונות ומתקני היצור יפעלו באופן המהיר ביותר, באיכות הגבוהה ביותר, תוך מינימום פגמים ובלאי ובאנרגיה מינימאלית.
ומאידך שימת דגש על יעילות היצור מתוך התייחסות  לכלל המפעל, כלומר ניצול טוב של חומרי הגלם בשילוב תזמון נכון של היצור ותכנון נכון של ההזמנות.

גדעון הזהיר כי אם ההנהלה במפעלי התעשייה לא תשכיל להשקיע כספים במערכות אוטומציה ובקרה התעשייה הישראלית תמצא עצמה בעמדת חולשה. "היכולת לנצל את הטכנולוגיה החדשה הקיימת ולהתעדכן באופן שוטף בטכנולוגיות עתידיות מתאימות היא המפתח להצלחה."

במהלך הכנס הוצגו מספר הרצאות שכיסו את עולם האוטומציה כיום. פתרונות אוטומציה מודרניים של יצרנים שונים במגוון נושאים שמרכיבים את עולם זה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.