כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

נחתם מזכר הבנות בין ישראל לגרמניה בתחומי הביוטכנולוגיה, אבטחת המולדת, מים, אנרגיה חלופית, תשתיות ומזון

19/06/2008

שר התמ"ת אלי ישי: "ישראל מעוניינת בהשתתפותן של חברות בתחום האבטחה ובטחון המולדת בפרוייקטים בברנדנבורג ובעיקר שילובן בבניית מערכות האבטחה בשדה התעופה החדש הנבנה במדינה" ; השר ישי: "פורום הדיאלוג העסקי בראשותם של יוסי ורדי, יזם הטכנולוגיה והמשקיע הישראלי וד"ר מתיאס דופפנר, יו"ר ומנכ"ל אקסל שפרינגר מהווה את ספינת הדגל של המאמצים לבנות דיאלוג ישיר, בלתי אמצעי ומתמשך בין קהילת העסקים הישראלית והאירופאית במטרה לבחון כיצד ניתן לשתף פעולה בין הכלכלות"; הסחר בין ישראל והאיחוד האירופאי גדל בשנת 2007 ב-36% והגיע ל-36 מיליארד דולר

סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי חתם שלשום בפוטסדאם שבגרמניה עם ראש ממשלת ברנדנבורג מתיאס פלאצק על מזכר הבנה בין המדינות בתחומי הביו-טכנולוגיה, אבטחת המולדת, מים, אנרגיה חלופית, תשתיות ומזון.

במהלך הפגישה עם ראש ממשלת ברנדנבורג אמר השר ישי כי משרדו מעוניין בהשתתפותן של חברות בתחום האבטחה ובטחון המולדת בפרוייקטים בברנדנבורג ובעיקר שילובן בבניית מערכות האבטחה בשדה התעופה החדש הנבנה במדינה.

יצויין כי בשנת 2008 החלו עבודות הבנייה של שדה התעופה והן צפויות להימשך עד שנת 2011.

כמו כן, ביקש השר ישי לקדם אירוע גדול בברנדנבורג בהשתתפות חברות ישראליות בתחילת שנת 2009. השר ישי אמר כי ישמח לראות באירוע כזה חברות מובילות בפרוייקטים גדולים של אבטחה בברנדנבורג כמו שדה התעופה בברלין וכן חברות אינטגרציה שיכולות לקדם את השתתפותן של חברות ישראליות בפרוייקטים.

בנושא שיתוף פעולה בתחום המים, אמר השר ישי כי משרד התמ"ת מוביל את הפרוייקט הלאומי לתמיכה בענף התעשייתי של טכנולוגיות מים וכי משרד התמ"ת ישמח לראות נציגי חברות מובילות בתחום מברנדנבורג בתערוכת WATECH בנובמבר 2009 וכן ללמוד מה נעשה בתחומים אלה במדינתו על מנת לבחון אפשרויות לשיתוף פעולה בתחום.

כמו כן הזכיר השר ישי את קיום יום כלכלת ישראל בבונדסטאג. ישראל מעוניינת כי כ- 80 חברות ישראליות ישתתפו באירוע, ויציגו את החדשנות ופריצות הדרך הטכנולוגיות מישראל. מטרת האירוע אשר יתקיים בפרלמנט הגרמני הינה לחשוף ולהכניס למודעות את יתרונות התעשייה הישראלית בקרב אנשי עסקים של גרמניה בעיקר בתחומי התקשורת, התוכנה, הציוד הרפואי ובטחון המולדת.

כמו כן, נועד השר ישי עם שר הכלכלה והטכנולוגיה מיכאל גלוס והשתתף בדיוני פורום הדיאלוג העסקי ישראל האיחוד האירופאי שהתקיים במשרדי אקסל שפרינגר בברלין. השר ישי הודה לשני יושבי הראש, יוסי ורדי מהצד הישראלי וד"ר מתיאס דופפנר, מנכ"ל קבוצת המדיה הגרמנית אקסל שפרינגר על ההזמנה להשתתף פעם נוספת בכינוס פורום חשוב זה.

השר ישי אמר במהלך הדיאלוג "היה לי הכבוד לחנוך יחד עם גונתר ורהויגן – סגן נשיא נציבות האיחוד האירופאי את הדיאלוג העיסקי ישראל-האיחוד האירופאי בישיבת הבכורה שלו שהתקיימה בנובמבר 2007 בתל-אביב במהלך ועידת ראש הממשלה ליצוא ושיתוף פעולה בינלאומי. אני , בשם ממשלת ישראל, מייחס חשיבות רבה להצלחתו של דיאלוג עסקי זה ולכן אני שמח לראות כי הדיאלוג לא רק נמשך באופן רציף אלא גם מתרחב וזוכה להשתתפותם של אנשי עסקים בכירים ומכובדים משני הצדדים".

השר ישי המשיך ואמר כי "אני מבקש לקחת במה זאת ולהודות לנציב התעשייה, גונתר ורהויגן על תרומתו הרבה והייחודית לקידום היחסים בין ישראל והאיחוד האירופאי. למרות הגידול בסחר בין ישראל והאיחוד האירופאי אשר גדל בשנת 2007 ב-36% והגיע ל-36 מיליארד דולר, הייתי רוצה לראות דומיננטיות אירופית בולטת יותר בתחום ההשקעות בישראל. אנו ניצבים בפני תקופה לא קלה, האטה עולמית, עליה באינפלציה, מחירי תשומות מזנקים, זוהי גם שעה לאיחוד כוחות ולחשיבה משותפת כיצד ניתן לייצר סינרגיה ולפעול בדרך אשר תעזור לצלוח תקופה זו. תרומתכם הינה רבה וחשובה בעיקר בהקשר זה. פורום מכובד זה, מהווה את ספינת הדגל של המאמצים לבנות דיאלוג ישיר, בלתי אמצעי ומתמשך בין קהילת העסקים הישראלית והאירופאית במטרה לבחון כיצד ניתן לשתף פעולה בין הכלכלות".

בדיאלוג העסקי לקחו חלק: יוסי ורדי – יזם טכנולוגיה ומשקיע, מיקי פדרמן- יו"ר קבוצת פדרמן, גד פרופר – יו"ר אוסם עולמי, יהודה ברוניצקי – יו"ר אורמט, עודד ערן – מנהל המוסד לביטחון לאומי, עמי גניגר – יו"ר ומנכ"ל טאיה תקשורת, פרופ' איתמר רבינוביץ, זלמן שובל, דני גילרמן, וכן: גונתר ורהויגן, סגן נשיא נציבות איחוד האירופי, ד"ר מתיאס דופפנר, יו"ר ומנכ"ל אקסל שפרינגר, מיכאל גלוס, שר הכלכלה והטכנולוגיה הגרמני, שר החוץ הצ'כי, ראש המטה הגרמני לתכנון מדיניות, שגריר גרמניה באו"ם, שר החוץ לשעבר יוזף פישר, יו"ר דויטשה בנק, יו"ר בורדה, מנכ"ל בורדה, יו"ר Portland Trust, יו"ר IFIL Investments, מנכ"ל אייר ברלין, נשיאת וורנר ברות'רס צרפת, סמנכ"ל הפיתוח של דויטשה טלקום, סגן יו"ר אלקטל-לוסנט גרמניה.

במהלך הביקור של סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי התקיים יום חדשנות ישראלית-מדיה ביוזמת המינהל לסחר חוץ והמטה לקידום השקעות במשרד התמ"ת בו השתתפו 15 חברות תוכנה ישראליות. יצויין כי זו הפעם הראשונה שחברת אקסל שפרינגר, מפיצת העיתונים הגדולה באירופה עורכת אירוע מסוג זה לחברות ישראליות, והמפגש מהווה פתח לשיתוף פעולה ועסקאות עתידיות. הטכנולוגיות הישראליות יעזרו לאקסל לפתח את עסקי האינטרנט ולעמוד ביעדי הרווח השאפתניים  שהציגה.

הקשר עם חברת אקסל שפרינגר נוצר ביוזמת הדיאלוג העסקי ישראל- איחוד אירופי, שבראשו עומדים יזם הטכנולוגיות הישראלי יוסי ורדי ומנכ"ל אקסל שפרינגר הגרמני, מתיאס דופפנר.

בתמונות:
 
1. השר ישי עם ראש ממשלת ברנדנבורג, מתיאס פלאצק - חילופי מזכר הבנה בין המדינות.
 
2. מימין לשמאל: יוסי ורדי, יזם טכנולוגיה ומשקיע, סגן רה"מ ושר התמ"ת, אלי ישי ויו"ר ומנכ"ל אקסל שפרינגר, ד"ר מתיאס דופפנר. במסגרת פורום הדיאלוג העסקי אשר התקיים אתמול במשרדיי חברת אקסל שפרינגר בברלין.
 
צילום: חיה פרי, משרד התמ"ת.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.