כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת הכספים אישרה הארכת הפחת המואץ בשיעור של 50% בשנה נוספת

22/06/2008

כל הצעה לשינוי מדיניות, אשר משמעותה שינוי בסביבה העסקית בישראל, תבחן גם על פי תרומתה או פגיעתה בכושר התחרות של התעשייה בישראל בהשוואה למתחריה בעולם. כך החליטה ביום חמישי האחרון ועדת הכלכלה של הכנסת במסגרת יום התעשייה בכנסת. ועדת הכלכלה דנה בנוסף גם בהצעת חוק היטלי סחר.

בדיון שנערך בוועדת הכספים הוחלט כי וועדת הכספים תשמש גם כוועדת מעקב אחר כושר התחרות של התעשייה בישראל. הועדה תעקוב אחר התפתחות התעשייה - חלקה בתוצר, בתעסוקה וביצוא ותמליץ לממשלה על צעדים שמטרתם עידוד כושר התחרות ושיפור הצמיחה והתעסוקה בישראל בעזרת פיתוח התעשייה.

עוד הוחלט כי ועדת הכספים תוסיף למטרותיה את נושא חיזוק ושמירה על כושר התחרות של התעשייה הישראלית, תוך הבנה כי בשווקים הגלובליים חייב הרגולטור לספק סביבה עסקית אופטימלית. 

בנוסף לכך הוחלט כי אחת לרבעון, או על פי זימון יו"ר ועדת הכספים, יזומן דיון בנושאים הקשורים בסביבה העסקית של התעשייה - תמריצים, מדיניות מיסוי, עידוד השיווק לחו"ל, מפת איזורי העדיפות, עידוד חדשנות וכד'. עוד הוחלט כי הוועדה תזמן לדיוניה פונקציות ממשלתיות ואחרות, על מנת לקבל דיווח על יוזמות מתגבשות אשר ביכולתן לשפר או לפגוע בכושר התחרות של התעשייה בישראל.

ועדת הכספים אישרה הארכת הפחת המואץ בשיעור של 50% בשנה נוספת. בעוד 6 חודשים תבחן הארכת הפחת בשנה נוספת.

הממונה על התקציבים רם בלניקוב נענה לבקשתו של נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש לשקול מחדש בעוד חצי שנה את המדיניות ביחס לקרן השיווק.

נשיא התאחדות התעשיינים אמר בדיון, כי ביצועי התעשייה בשנים הקרובות ישפיעו על המשק כולו.

עוד אמר, כי קרן השיווק לחו"ל שהציע האוצר לסיוע ליצואנים בסך 70 מליון שקל, שאין בה השתתפות המדינה בסיכון - תשאר שוממה ואף יצואן לא ישתמש בה.

ברוש הביע תקווה, כי עודף הגבייה במיסים יממן את הורדת המס על יחידים וחברות. לדבריו, בשיעור מס של 20% יעדיפו חברות להשקיע בישראל ולא במקומות אחרים בעולם.

ברוש הביע פליאה על שנושא היטל המלחמה על אוניות עדיין לא בא על פתרונו - מהלך שאינו עולה למדינה אך חוסך ליצואנים כסף רב.

בהתייחסו להיטל הצפיפות שגובים על היצואנים והמשתמשים בתובלה הימית, אמר ברוש כי לא יתכן שהיצואנים לא יקבלו שירות ועוד נדרשים לשלם על זה קנס.

בנוסף קרא ברוש לאוצר להקפיא, בעת זו, את הגזרות הפוגעות בכושר התחרות של התעשייה ומעלים את העלויות שלה.

יצויין כי במסגרת יום התעשייה בכנסת דנה ועדת הכספים גם בעידוד היצוא בעקבות החלשות הדולר, תקנות מס הכנסה (פחת מואץ) (הוראת שעה). ועדת העבודה הרווחה והבריאות דנה בהכשרה מקצועית וחינוך טכנולוגי בתעשייה וכן בהצעת חוק ביטוח לאומי (דמי אבטלה בתקופת הכשרה מקצועית). ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות דנה בעידוד שילוב עולים חדשים בתעשייה; ועדת הפנים והגנת הסביבה דנה בטכנולוגיה נקייה ומחזור בישראל; הוועדה לקידום מעמד האישה דנה בקידום נשים בתפקידי ניהול בתעשייה. וועדת המדע והטכנולוגיה דנה בעתיד התעשיות עתירות הידע בישראל; הוועדה לביקורת המדינה תדון בבקשה לחוות דעת מבקר המדינה על טיפול בנק ישראל בשמירת יציבות המחירים,  אינפלציה ושער המטבע

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.