כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

גרטנר: "בשנת 2007 גדל היקף ההכנסות העולמיות מתוכנות אבטחה ב- 20% "

22/06/2008

בשנת 2007 היקף ההכנסות של שוק תוכנות האבטחה העולמי הסתכם  ב-10.4 מיליארד דולר, המייצגים גידול של 19.8%, לעומת ההכנסות של 8.7 מיליארד דולר ב-2006, כך עולה מדיווח של גרטנר, חברת המחקר והייעוץ המובילה בעולם לטכנולוגיית מידע ותקשורת. האנליסטים אומרים שישנה מגמה בולטת של מעבר למוצרים המבוססים על מכשירים, ובמיוחד במגזרים ספציפיים כמו אלה של אבטחת דואר אלקטרוני ושערי רשת מאובטחים.

"בשנת 2007 לא חווה שוק האבטחה סימנים נראים לעין של האטה, והפגין גידול דו-ספרתי עם אחוז צמיחה הגבוה ב- 7% מזה של השנה הקודמת", אומר ראגרו קונטו, אנליסט בכיר בגרטנר. "סוגיות של תאימות, של דליפת נתונים ושל פרטיות, לצד הצורך להתמודד עם סביבה הולכת ומתפתחת של איומים מתוחכמים, היו המניעים הבולטים לצמיחה ולגידול בהוצאות על אבטחה".

בשנת 2007 המשיכו סימנטק וMcAfee- להיות השחקניות הראשיות המחזיקות בנתחי שוק של 26.6% ושל 11.8% בהתאמה (ר' טבלה 1). EMC הגדילה את הכנסותיה פי שלושה ויותר, והביצועים שלה הושפעו יותר מכל מרכישות. בנוסף, כניסתה של מיקרוסופט לשוק מוצרי האבטחה לצרכנים עתיד לכרסם עוד יותר בתמחור במגזר זה, תופעה שבסופו של דבר תחלחל גם לשוק המקצועי, בתחילה בתחום המשרדים הקטנים והביתיים (SOHO) ולאחר מכן גם לשוק העסקים הקטנים והבינוניים (SMB).

המגזרים שחיזקו את הגידול בתחום תוכנות האבטחה בשנת 2007 היו אבטחת דואר אלקטרוני מבוססת מכשירים עם גידול של 45.4%, ניהול אירועים ואבטחת מידע (SIEM), עם גידול של %32.1. "סוגיית התאימות היא מניע מרכזי לאימוץ כלי SIEM, ויש גם מי שמאמצים אותם כדי להתמודד עם האיומים ההולכים וגוברים לתקיפות ולמעשי הונאה", אומר קונטו.

"בנוסף,  האחריות שמטילים דואר הזבל והתוכנות הזדוניות על מערכות ארגוניות היא בין סוגיות המפתח המובילות להגדלת התקציבים המיועדים לכלי שמירה על גבולות ואבטחת דואר אלקטרוני".

תוכנות ארגוניות לניהול גישת רשת (WAM) ואנטי-וירוס היו המגזרים בעלי שיעור הצמיחה הנמוך ביותר. בהדרגה, פחות ופחות אנשים רוכשים את תוכנות האנטי-וירוס הארגוניות כרכישה עצמאית ובוחרים לרכוש פלטפורמות אבטחה לנקודת קצה רחבה יותר, שבהן פתרון האנטי-וירוס הוא רק אחד הרכיבים הנדרשים. אמנם ה-WAM היא טכנולוגיה בוגרת המשמשת בארגונים רבים, ובכל-זאת נראה גם כאן שיעור צמיחה דו-ספרתי של 12.7%.

בניתוח על-פי אזורים, אמריקה הלטינית הפגינה את שיעור הצמיחה המהיר ביותר בשנת 2007, יותר מ-40%. אחריה היו אזורי המזה"ת ואפריקה עם 35% ואסיה/פסיפיק עם 27%. צפון אמריקה ומערב אירופה המשיכו להוביל את השוק עם נתחי שוק של 47.5% ו-31.7%, בהתאמה.

"לנוכח הלחצים מצד גופי ממשלה ותקני תעשייה, הדורשים תאימות וציות לכללי הדרישות הרגולטוריות השונות, הסוגיות הבולטות עבור ארגונים המשיכו להיות הצורך בקביעת סדרי עדיפויות, בחירת הטכנולוגיה המתאימה ביותר, והתחזוקה.  בנוסף נדרשים הארגונים להוכיח שאמצעי האבטחה שלהם מציעים ערך עסקי טוב וכדאיות כלכלית", מסכם קונטו. "תחרות התמחור בין היצרניות מובילה להורדת מחירים גם במגזרי השוק של מוצרים עצמאיים ובוגרים יותר, כדוגמת תוכנות אנטי-וירוס. שינויים באופן שבו היצרניות יארזו את הפתרונות שלהן ויתמחרו אותם ישפיעו ללא ספק על המחירים ויהפכו טכנולוגיות אבטחה מסוימות לנפוצות ומצויות בכול, ממש כמו המחשבים האישיים".

אודות גרטנר

גרטנר מספקת את התובנה הטכנולוגית הנחוצה ללקוחותיה, על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות, מדי יום. גרטנר מייעצת ליותר מ-12,000 ארגונים, בהם מנהלי מערכות מידע ומנהלי IT בכירים בארגונים ובמשרדי ממשלה, כמו גם חברות טכנולוגיה וגופי השקעות.

פעילויות גרטנר כוללות:

Gartner Research, גוף המחקר האנליטי
Gartner Events, מחקרים וכנסים למקצועני IT
Gartner Executive Programs, מועדון EXP המעניק לחבריו שירותי Networking; Gartner Consulting, ייעוץ בהתאמה אישית הממוקד במיקור-חוץ וניהול IT.  

משרדי החברה, שנוסדה ב-1979, נמצאים בסטמפורד-קונטיקט-ארה"ב, והיא מעסיקה כ-3,700 עמיתים, בהם 1,200 אנליסטים ויועצים ביותר מ-75 אתרים ברחבי העולם.

גרטנר המזה"ת מנוהלת מישראל, ומעסיקה 30 עובדים בישראל ובמדינות האזור. החברה מספקת שירותי מחקר ויעוץ ועורכת כנסים מקצועיים.אתרי החברה: www.gartner.com 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.