כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

משרד ש. הורוביץ ושות' ערך ערב הוקרה לזכרו של ד"ר אמנון גולדנברג; באירוע השתתפו שופטי ביהמ"ש בהווה ובעבר וכן בכירי הפרקליטים

23/06/2008

במלאת שלוש שנים לפטירתו של ד"ר אמנון גולדנברג, כיבד משרד ש. הורוביץ ושות' את זכרו וקיים ערב בנושא "הקניין הרוחני וחופש התחרות".

עו"ד טל בנד, שותף בכיר במשרד ש. הורוביץ ושות', שהנחה את הערב ציין  :"נושא דיני הפטנטים היה קרוב במיוחד לליבו של ד"ר אמנון גולדנברג, הוא הניח את היסודות וסלל את הדרך להלכות רבות ותקצר היריעה מלתאר את כל חידושיו. במידה רבה את אהבתי לתחום קיבלתי ממנו ובהשראתו".

בכנס שנערך ביום רביעי בערב (18.6.08), באוניברסיטת תל אביב, נשאו דברים: פרופ' חנוך דגן, דקאן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, שהזכיר כי ד"ר גולדנברג לימד באוניברסיטה וגילם באישיותו את המשפטן המעשי האולטימטיבי. 

שופט בית המשפט המחוזי, ד"ר עמירם בנימיני, ציין שדיני פטנטים משלבים משפט ומדע, "משם ד"ר גולדנברג שאב את אהבתו לתחום ואני בדומה אליו".

השופט האמריקאי Randell R. Rader  דיבר על המתח בין ביהמ"ש לערעורי פטנטים בו הוא מכהן לבין ביהמ"ש העליון של ארה"ב.

פרופ' דוד גילה ביקר את גישת בית המשפט העליון בעניין עשיית עושר מנקודת מבטם של דיני התחרות.

בכנס השתתפו שופטי בית המשפט העליון: אשר גרוניס, יורם דנציגר,  עוזי פוגלמן, השופטים בדימוס: מאיר שמגר, יצחק זמיר, שלמה לוין, אליהו וינוגרד, ורדי זיילר, מבקרת המדינה לשעבר מרים בן פורת, נשיא בית המשפט המחוזי אורי גורן וסגנו יהודה זפט, שופטי ביהמ"ש המחוזי בת"א: מיכל רובינשטיין, ענת ברון, רינה משל, הפרקליט הצבאי הראשי אבי מנדלבליט, פרופ' נילי כהן, פרופ' אמנון רובינשטיין, ועורכי הדין:  דורי קלגסברד, רובי בכר, מיכאל בן יאיר, גד נשיץ, פרופ' יובל לוי.

בכנס שאירגן משרד ש. הורוביץ ושות' לקחו חלק השותפים ועורכי דין רבים ביניהם השותפים הבכירים: עורכי הדין אלקס הרטמן, שוקי חורש, עזגד שטרן ורותה אורן.

ד"ר  אמנון גולדנברג (1935 – 2005), מבכירי עורכי הדין בישראל  סיים בהצטיינות את העתודה האקדמית הצבאית ולאחר שירות צבאי בפרקליטות הצבאית, נסע ללונדון להשלים את הדוקטורט במשפטים, בהתמחות בדיני קניין רוחני. עם חזרתו לארץ בשנת 1962, הצטרף למשרד ש. הורוביץ ושות', ובמהלך עבודתו מונה לשותף בכיר ולראש המשרד.

ד"ר גולדנברג מילא שורה של תפקידים ציבוריים. בין השנים 1983-1979 נבחר לעמוד בראש לשכת עורכי הדין. שנים רבות ייצג את לשכת עורכי הדין בוועדה למינוי שופטים, והיה מעורב במינויים של כ-150 שופטים. בשני מועדים שונים דחה ד"ר גולדנברג, את הצעותיו של נשיא בית המשפט העליון בדימוס ד"ר אהרון ברק, להצטרף לשורותיו של בית המשפט העליון.
עם לקוחותיו המפורסמים נמנו, יצחק מרדכי - בפרשת קו 300, "המוסד", מדינת ישראל בפרשת שדה הנפט עלמה, עו"ד דב ויסגלס בפרשת פירוק אטלנטיק, דוד ויוסי חכמי, רפאל ואודי רקנאטי במשפט הבנקאים ועוד.

ב-21 ביוני 2005 נפטר ד"ר גולדנברג לאחר מאבק ממושך במחלה קשה.

צלם : יוסי זליגר

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.