כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

יו"ר איגוד המשתמשים בהובלה ימית, גד שפר: "שיבושי העבודה בנמל אשדוד הם הוכחה נוספת לצורך להגיע מייד להפרטה של נמלי ישראל "

24/06/2008

במכתב לשר התחבורה כותב שפר: "סופם של הנזקים הנגרמים משיבושים אלה להגיע לכיסו של כל משק בית בישראל". תובע לא להמתין לללוחות הזמנים שקבעה הרפורמה.

יו"ר איגוד המשתמשים בהובלה ימית, גד שפר, אומר כי שיבושי העבודה בנמל אשדוד הם הוכחה נוספת לצורך להגיע מייד להפרטה של נמלי ישראל. את התביעה להקדמת הפרטת הנמלים העלה שפר בפנייה לשר התחבורה, שאול מופז בטוענה  שהשיבושים חוזרים בנמלים גורמים לנזקים כבדים למשק. "הקדמת ההפרטה היא הסיכוי לצמצם נזקים אלה" אומר שפר.

בפנייתו לשר התחבורה הוא מפרט: "בימים האחרונים אנו עדים לשיבושי עבודה חמורים בנמל אשדוד. שוב שיבושים בנמל אשדוד. בחוסר אחריות עובדי הסקטורים השונים מאיטים עבודה ונמנעים מעבודת שעות נוספות. כמו תמיד, ולצערנו לעתים תכופות, עיצומים אלה, הננקטים במסגרת מאבקים בין הוועדים להנהלה, גורמים לנזקים כבדים למשתמשים בהובלה הימית, גורם מן החוץ שאין לו כל קשר לדיוני הוועדים עם ההנהלה. למותר לציין כי נזקים כבדים אלה לבעלי המטענים מקשים על יכולתם של יצואנים לספק את תוצרתם במועד, על יכולתם של מפעלים לקבל חומרי גלם בזמן, ועל הגעת סחורות לשוק במועד.  סופם של הנזקים הנגרמים משיבושים אלה להגיע לכיסו של כל משק בית בישראל.

אנו נמצאים היום כמעט שלוש וחצי שנים אחרי הנהגת הרפורמה בנמלים, שנועדה למנוע תופעות כאלה. הגיע הזמן כי ממשלת ישראל תנקוט צעדים לאלתר להפסיק שיבושי עבודה אלה. אם נזקקנו להוכחה נוספת, עיכובי העבודה בנמל אשדוד הם כתובת נוספת על הקיר: יש להתחיל מייד בהליכי ההפרטה של נמלי ישראל, ולא להמתין ללוח הזמנים שנקבעה ברפורמה. רק  הפרטה תביא לתחרות המיוחלת, ולהבנה של העובדים כי פגיעה חסרת אחריות בעבודה הסדירה היא פגיעה המאיימת על מקום עבודתם".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.