כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ישראל מוכרת לעולם פתרונות ייחודיים לפיתוח אזורי

6/11/2007
פרופ' אלי פיינרמן,דיקן הפקולטה למדעי החקלאות,המזון ואיכות הסביבה של האוניברסיטה העברית בירושלים
פרופ' אלי פיינרמן,דיקן הפקולטה למדעי החקלאות,המזון ואיכות הסביבה של האוניברסיטה העברית בירושלים

נציגים מרחבי העולם יגיעו בסוף החודש לארץ לכנס בינלאומי ייחודי בנושא ההתמודדות עם הגלובליזציה.

בעוד העולם מתלבט בסוגיות כגון כיצד מתמודדים עם פערים חברתיים בעידן של גלובליזציה ? כיצד העולם מתפתח בעידן זה ?ולאן מועדות פנינו ? יוזם מרכז ויץ בשיתוף עם מש"ב במשרד החוץ, עיריית רחובות והפקולטה למדעי החקלאות,המזון ואיכות הסביבה של האוניברסיטה העברית כנס בינלאומי ייחודי מסוגו בין התאריכים 25/11/07-2/12/07. הכנס יתקיים ברחובות בפקולטה למדעי החקלאות,המזון ואיכות הסביבה של האוניברסיטה העברית ,בראשות פרופ' אלי פיינרמן,דיקן הפקולטה,ויהיה מורכב מהרצאות ומסיורים בארץ.

אל הכנס יגיעו נציגים מכל רחבי העולם להשתתף בשיח בנושא ההתמודדות עם הגלובליזציה וכן לשמוע וללמוד מהניסיון הישראלי בארץ ובעולם- כיצד מפתחים בעזרת כלים ייחודים אזורים ברחבי העולם. בכנס יוצגו נושאים מרתקים ביניהם: אתגרי הגלובליזציה, מדיניות עולמית להפחתת העוני, השפעת  הגלובליזציה על אי השוויון, ועוד נושאים רבים.

"הניסיון הישראלי יכול להיות רלוונטי עבור מדינות מתפתחות, מכיוון שישראל עברה ממצב של מדינה מתפתחת למצב של מדינה מפותחת, אנחנו יכולים למכור לעולם ידע והבנה של תהליכים", אומרת חוליה מרגוליס, מנכ"לית מרכז ויץ. "בעקבות הבנה זו החלה פעילותו הבין לאומית של מרכז ויץ שעוסק בעיקר בפיתוח אזורי כולל, כלומר פיתוח צריך להיות אינטגרטיבי והוא צריך לספק פתרונות בכל התחומים: חקלאות, לצד תעשייה, לצד שירותים והדרכה, מחקר ופיתוח, עזרה בשיווק וכדומה", מציינת מרגוליס.

מרכז ויץ ללימודי הפיתוח הינו אחד משלושת המוסדות היחידים המוכרים על ידי האו"ם בתחום הפיתוח האזורי. מרכז ויץ פיתח את גישת הפיתוח הנקראת "גישת רחובות", גישה הלוקחת בחשבון את השילוב בין הנושא הכלכלי לחברתי.
המרכז עוסק בפיתוח ברמה המקומית או האזורית, בהוראה  ובפרויקטים. נושאי ההוראה הם  תכנון תת אזורים ואזורי התיישבות חדשה, פיתוח כלכלי מקומי, יזמות ועסקים קטנים, תיעוש ותיירות כפרית. בשנים האחרונות המרכז קיים פרויקטים בארגנטינה,  אזרבייג'אן, הרפובליקה הדומיניקאנית, אתיופיה, רואנדה, תורכיה, מצרים, סין, ברזיל, הודו. מרכז ויץ מקיים גם פעילות באזור המזרח התיכון כגון: סדנאות לפלשתינאים, ירדנים ומצרים.

את המרכז הקים בשנת 1963 פרופ' רענן ויץ, שהיה ראש מחלקת ההתיישבות של הסוכנות היהודית, והיה אחראי על תכנון ופיתוח אזורים כפריים בישראל- בין היתר על פיתוח חבל התענ"כים, חבל לכיש ומפעל המצפים בגליל. מרבית פעילות ההדרכה הבינלאומית נעשית בחסות מש"ב, המרכז לשיתוף בינלאומי של משרד החוץ. למרכז למעלה מ-4000 בוגרים, חלקם בעלי תפקידים בכירים בארצותיהם.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.