כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

נציגי המורים בכנס המי"ל:"האנשים שכאן מניעים את המדינה בהווה אך התלמידים של היום ינהיגו את המדינה בעתיד"

6/11/2007

אתמול נערך במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל-אביב כנס של המרכז הישראלי לניהול (המי"ל) במעמד ראש הממשלה ובכירי המשק.

בעת שראש הממשלה,אהוד אולמרט נשא את דבריו, כאשר בין השאר גינה את המהומות מיום ראשון, בעת משחק הכדורגל בחיפה בין בית"ר ירושלים ומכבי חיפה ,רה"מ:"אפתח דברי באיומים אשר עלולים להשפיע על סדר יומה של מדינת ישראל...התנהגות אוהדי בית"ר ירושלים מתועבת ובלתי נסבלת...נאבק במלוא הכח בגילויי ההסתה..."

אחת מנציגי המורים התפרצה לתוך דבריו של רה"מ :"האנשים שכאן מניעים את המדינה בהווה אך אל נשכח כי התלמידים של היום ינהיגו את המדינה בעתיד..." .

נציגים נוספים של המורים קראו מהקהל:"אדוני ראש הממשלה, מאות אלפי תלמידים יושבים בבית בגלל השביתה ואתה חייב לעשות משהו כדי לעצור את זה...מערכת החינוך קורסת ומישהו צריך לרפא אותה".

המורים זכו תחילה למחיאות כפיים שנקטעו והתחלפו במהרה בקריאות בוז מצד הקהל שלא היו מוכנים להשלים עם ההפרעה הממושכת לרה"מ.

רה"מ בתגובה:"מדינת ישראל הוסיפה 6 מיליארד ש"ח למערכת החינוך...תוספת שכר כן!!! אך הגיעה העת לרפורמה ואל תטיפו לנו מוסר...הגיע הזמן לרפורמה במערכת החינוך-ראשי המערכת אינם מוכנים לשינויים...".

המשיכו נציגי המורים: "ההסכם שנחתם עם הסתדרות המורים הוא הסכם גרוע שמי שהוביל אותו לא יודע מה זה להיות מורה; אם רה"מ היה מעביר לכם שיעור בניהול, הוא היה אומר שהוא מזהה משבר".

בשלב מסויים, כאשר התלהטו הרוחות, מאבטחי רה"מ הוציאו את המורים שהתלהמו מחוץ לאולם הועידה.

רה"מ חזר לנאומו המתוכנן ואמר:"נדרשת רפורמה במינהל הציבורי...אנו לא מאפשרים למנכ"לים במשרדי הממשלה לתפקד...יש צורך לתת למנהלים סמכויות מלאות בד בבד עם אחריות מלאה ואחריות היא משא כבד מאוד...במגזר העסקי על מנהלי החברות לרצות את בעלי המניות אך משרדי הממשלה צריכים לרצות את בעלי המניות שהם כלל אזרחי מדינת ישראל...מנכ"לים ללא סמכויות לא ירגישו את כובד האחריות".

עוד אמר רה"מ: "משרד ראש הממשלה יוביל את הרפורמה במינהל הציבורי...הממשלה עושה מאמץ אדיר לשינוי מערכת החינוך בישראל...הממשלה צריכה לצמצם את הסמכויות שלה ולהעביר אותם לגופים מקצועיים אשר יישמו את מדיניות הממשלה בצורה מקצועית,חסכונית ויעילה...תפיסת העולם הניהולית של הממשלה חייבת להשתנות"

אולמרט הציג את תפישת עולמו לגבי מהות תפקידו של משרד האוצר,כאשר כל מנכ"ל משרד ממשלתי יהיה אחראי על תכנון והקצאת המשאבים של משרדו בהתאם לסדר העדיפויות שלו.כאשר הסמכויות יעברו מפקידי האוצר למנכ"לים של המשרדים השונים והאוצר יתפקד רק כגוף מטה לתכנון-על אשר אמור לתאם בין משרדי הממשלה השונים.כאשר שאיפתו של ראש הממשלה היא ליישם את הרפורמה במינהל הציבורי עד סוף הקדנציה שלו.

ראש הממשלה דיבר גם על כך כי בהיותו ראש עיריית ירושלים הוא עשה רבות למען החינוך ובין השאר בנה במהלך הקדנציה שלו כ-100 בתי ספר חדשים,כ-10 בתי ספר חדשים בשנה. 

ראש הממשלה סיים דבריו באומרו:"השנה שכר המורים עלה בממוצע ב-26% ובמקומות מסויימים אף ב-34% בתאום מול הסתדרות המורים...הגיע הזמן לרפורמה בעבודת המורים...יש צורך לתת סמכויות למנהלי בתי הספר כולל פיטורי מורים שאינם עומדים ביעדים..." וסיים את נאומו בהתייחסות למורים הכועסים אשר התפרצו במהלך נאומו,רה"מ :" נציגי המורים היום התנהגו בחוסר איפוק מסויים".

לאחר שראש הממשלה עזב את אולם המליאה ניתנה במה לאחד מנציגי המורים המפגינים,עמיעד מלצר אשר הציג עצמו כמורה ומחנך בישראל אשר אמר: "המאבק שלנו איננו מאבק על שכר. אנו מעוניינים יותר מכולם ברפורמה. בניהם ונכדיהם של היושבים כאן מוציאים המון כסף על חינוך - אבל לאלה שאין את הכסף הזה, יש חינוך קטסטרופלי. אנו רוצים לעבוד כל יום עד 16:00. ההסכם שנחתם עם הסתדרות המורים הוא הסכם גרוע שלא יודע מה זה להיות מורה. אתם מנהלים. אם רה"מ היה מעביר לכם שיעור בניהול הוא היה אומר שהוא מזהה משבר. יש כאן משבר. אנו לא אויבים, אלא המחנכים של העתיד של המדינה הזו. תתמכו בנו".

 

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.