כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר האוצר, רוני בר – און: "לא אתן ידי לחזרה על טעויות 93' של תוספות שכר מופרזות ללא רפורמה. ההזדמנות לשינוי אמיתי של החינוך לא תסתכם בתוספות שכר".

21/11/2007

שר האוצר, רוני בר – און, השתתף אתמול בדיוני ועדת החינוך של הכנסת. השר בר – און סקר בפני הועדה את תקציב החינוך הכולל תוספות משמעותיות של למעלה מעשרה מליארד שקלים שהקצתה הממשלה לטובת החינוך. "הממשלה קיבלה החלטה היסטורית לתת עדיפות ברורה לחינוך מתוך הכרה כי ההשקעה בהון האנושי היא הערובה לצמיחה בת קימא." אמר השר.

שר האוצר דיווח לוועדה כי האוצר מאמץ את מתווה יו"ר ההסתדרות, עופר עייני, כבסיס למשא ומתן ענייני עם ארגון המורים. "אנו מוכנים ומזומנים להמשיך במשא ומתן על בסיסי מתווה עייני עוד היום, בכל זמן ובכל עת. אני רוצה להאמין שהצד השני מוכן להכנס למשא ומתן ענייני ובתום לב על רפורמה בחינוך ללא משברים מדומים ודרמות מיותרות".

השר בר – און הדגיש כי הממשלה פועלת בשני מישורים מול ארגון המורים. האחד, דרך ניהול משא ומתן על הרפורמה כשהשכר המובטח אינו מהווה מכשול להתקדמות. המישור השני הוא הרחבת מדיניות הממשלה לשינוי החינוך בדרך של גיבוש תוכנית רב שנתית לצמצום כיתות ולהחזר שעות הלימוד שקוצצו. "תוכנית הממשלה לצמצום כיתות והחזר שעות לא תהיה חלק מהסכם קיבוצי עם ארגון המורים. דרישת ארגון עובדים להכתיב מדיניות ממשלה תסיט אותנו מדיון אמיתי על השינוי הנדרש גם במבנה ההעסקה של המורים." דברי שר האוצר.

בהתייחסו לקולות הקוראים לפרוץ את מגבלת ההוצאה אמר השר כי "ממשלה אחראית לא משנה מדיניות פיסקאלית חדשות לבקרים." והוסיף כי "הדיון על פריצת המסגרת הוא בבחינת זריית חול בעייני הציבור שכן אין בו כדי להביא לפתרון הבעיה. כשר אוצר לא אפרוץ את מסגרת התקציב ולא אעמיד את המשק בסכנה של תגובת שרשרת אשר תערער את יציבותו."

לסיכום אמר שר האוצר כי "אין לנו אשליות שנצליח לתקן את כל עוולות העבר ביום אחד. שינוי אמיתי דורש התגייסות של שני הצדדים תוך הפגנת סבלנות, בגרות ואורך רוח."

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.