כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ירון זליכה:"יסוד היסודות בשחיתות הוא התנהגות בחוסר שוויון"

22/11/2007

"יסוד היסודות בשחיתות הוא התנהגות בחוסר שוויון" כך אומר החשב הכללי הפורש ד"ר ירון זליכה לקראת הועידה לפיתוח ויזמות בחברה הערבית שתתקיים היום בנצרת.

"חשוב לומר שוב ושוב: יסוד היסודות בשחיתות הוא התנהגות בחוסר שוויון. פלוני מקבל יחס שלטוני טוב משל אלמוני בשל שיקולים זרים. משאבי המדינה מחולקים באורח בלתי שוויוני, משולל צדק חלוקתי, ומשיקולים זרים או פסולים. זו תמצית השחיתות – חוסר שוויון בין אזרחים שווים".

"אנו משוכנעים כי קידום המגזר הערבי, הוא בעל חשיבות רבה מאחר שגלום בו פוטנציאל אדיר שמימושו יתרום רבות הן למגזר והן לצמיחת המשק כולו. על רקע זה, החלטתי לפני כשנה  וחצי להקים צוות לקידום המגזר הערבי. הצוות בוחן, בשיתוף עם גורמים שונים במגזר הערבי, את הדרכים בהן ניתן לסייע ולקדם תוכניות במגזר" אומר זליכה.

בנוסף אומר זליכה:" בשנה וחצי האחרונות נחשפה בפנינו התרבות הקלוקלת שהייתה נהוגה בחלק מהתקשרויות הממשלה עם חברות כוח אדם. למרבה הצער, המידע שהצטבר בידינו, חשף שיטה שהייתה נהוגה במכרזים רבים בתחום זה. חברות ניגשו למכרזים ממשלתיים וחתמו על הסכמים עם הממשלה, בכוונה תחילה להפר את תנאי השכר עליהן התחייבו בהסכם ההתקשרות. זאת, תוך ניצול חוסר המודעות של העובדים לזכויותיהם וחולשתם מול המעסיקים מחד גיסא, וחוסר האכיפה בתחום מאידך גיסא. גם חברות שכבר הוגשו נגדן תביעות משפטיות או שנקנסו בגין הפרת זכויות עובדים יכלו לשוב ולזכות במכרזים ממשלתיים ולהמשיך בעושק העובדים".

"שיטה קלוקלת זו גורמת לנזקים חמורים למשק במספר מישורים: היא יצרה תרבות עבריינית בהתקשרויות הממשלה, העמיקה את העוני והפערים החברתיים, הפחיתה את כדאיות היציאה לעבודה, פגעה באיכות השירות שניתן לממשלה וחמישית, הכתימה את החברה כולה בכתם מוסרי של פגיעה, או העלמת עין מפגיעה, באוכלוסיות החלשות יותר. כתם, שאף חברה מתקדמת ונאורה אינה יכולה להרשות לעצמה לשאת".

זליכה אומר עוד:" לא נפסיק להנחיל נורמות ביצוע חדשות בעבודת הממשלה אשר יבטיחו כי משאבי המדינה יופנו למטרות שלשמן יועדו ויחולקו באופן היעיל, השקוף והשוויוני ביותר".

החשב הכללי ישא דברים אילו היום בכנס שיתקיים במלון גולדן קראון בנצרת במסגרת הועידה ליזמות ופיתוח כלכלי בחברה הערבית המאורגנת ע"י מרכז מוסאוא.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.