כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

חברות הביטוח "הראל" "שירביט" ו"כלל" זכו במכרז בהיקף של כ- 125 מיליוני ש"ח לביטוח רכבי עובדי המדינה בשנת 2008.

22/11/2007

חברות הביטוח "הראל", "שירביט" ו"כלל" זכו במכרז החשב הכללי לביטוח רכבי עובדי המדינה ויבטחו את רכביהם של כ-32,000 עובדי מדינה וגימלאיה, לרבות עובדי המוסד לביטוח לאומי, בשנת 2008. היקף המכרז מסתכם בכ- 125 מיליוני ש"ח במגזר הממשלתי בלבד והוא נחשב לאחד המכרזים המרכזיים בענף ביטוחי הרכב. התעריפים שנקבעים מאומצים בעשרות גופים וחברות במגזר הציבורי ובסקטור העסקי.

סגן בכיר לחשב הכללי ויו"ר הועדה למכרז ביטוח הרכב, דן ג'ונה, מסר כי לראשונה השנה נבנה מודל ביטוחי אשר יוצר דיפרנציאציה בגילאי הנהגים כך שכל עובד יוכל לבחור את הכיסוי הביטוחי הרצוי לו ועל ידי כך לשאת בעלות נמוכה יותר של דמי ההשתתפות העצמית במקרה של אירוע ביטוחי בנזק העולה על 650 ש"ח, כמפורט להלן:

א. פוליסה ללא נהג צעיר - עובד יזכה להנחה בהשתתפות העצמית אם יבחר לבטח את רכבו בביטוח מקיף לכל נהג מעל גיל 24. בהתאם לזאת, יהיה סכום ההשתתפות העצמית בסך של 450 ₪ במוסך הסדר, וסך של 850 ₪ במוסך שלא בהסדר. בבחירת פוליסה זו, פרמיית הביטוח תהא הזולה ביותר (פרמיית בסיס).
ב. פוליסה לנהגים מעל גיל 21 - עובד יזכה להנחה בהשתתפות העצמית אם יבחר לבטח את רכבו בביטוח מקיף לכל נהג מעל גיל 21, אך בסכום נמוך יותר ממבוטח אשר בחר בפוליסה ללא נהג צעיר כמפורט בסעיף א'. בפוליסה לנהגים מעל גיל 21 גובה ההשתתפות העצמית יהיה 500 ₪ במוסך הסדר, ו- 900 ₪ במוסך שלא בהסדר. בבחירת פוליסה זו, פרמיית הביטוח תהא בשיעור 110% מפרמיית הבסיס.
ג. פוליסה מורחבת (לכל נהג)  - עובד ישא בהשתתפות עצמית מקסימאלית (הגבוהה ביותר) אם יבחר לבטח רכבו בביטוח מקיף לכל נהג: סך של 650 ₪ במוסך הסדר, וסך של 950 ₪ במוסך שלא בהסדר. בבחירת פוליסה זו, פרמיית הביטוח תהא בשיעור 118% מפרמיית הבסיס.

מודל זה עשוי להוזיל באופן משמעותי את עלויות הממשלה בגין החזר הוצאות רכב. גובה החיסכון יפורסם לאחר בחירת העובדים באחד ממסלולי הפוליסה הרצויה להם. 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.