כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

סגן רה"מ ושר התמ"ת, אלי ישי נועד עם ראש מעבדות המחקר והפיתוח העולמי של חברת ג'נרל מוטורס.

22/11/2007

(בתמונה מימין לשמאל - גיל גולן - דירקטור לאסטרטגיה גלובלית של חטיבת המו"פ של ג'נרל מוטורס, אלן טאוב - ראש מעבדות מחקר ופיתוח העולמי של ג'נרל מוטורס, סגן רוה"מ ושר התמ"ת אלי ישי, אביהו בן נון - נשיא ג'נרל מוטורס ישראל, רו"ח גבריאל מימון - מנכ"ל משרד התמ"ת,ד"ר אלי אופר - המדען הראשי במשרד התמ"ת).

סגן רה"מ ושר התמ"ת, אלי ישי נפגש אתמול (יום ד') בירושלים עם ראש מעבדות המחקר והפיתוח העולמי של חברת ג'נרל מוטורס, אלן טאוב, אביהו בן נון נשיא UMI וגיל גולן אשר אמור לחזור מישראל ולכהן כמנכ"ל ג'נרל מוטורס ישראל.

בישיבה השתתפו עוד: מנכ"ל משרד התמ"ת - רו"ח גבריאל מימון, המדען הראשי - ד"ר אלי אופר, בינה בראון – מנכ"ל רשפ"ת, רן קויתי - מרכז הטיפול במדען הראשי בהפעלת המסלול החדש לעידוד מרכזי פרויקטים של חברות רב לאומיות, רחל רועי – מנהלת המטה לקידום השקעות, עו"ד אבי פלדמן – ראש המטה לפיתוח הנגב.

אלן טאוב, ראש מעבדות המחקר והפיתוח העולמי של חברת ג'נרל מוטורס: "ב- 10 שנים האחרונות חברת GM ביצעה מספר רב של פרויקטי מחקר ופיתוח בשיתוף עם אקדמיה וחברות ישראליות. בהתבסס על התוצאות המעולות שהושגו בפרויקטים אלו ובהתאם לתכנית החדשה לעידוד מרכזי פרויקטים של חברות רב לאומיות אנו מתכוונים להגדיל את פעילות המחקר ופיתוח של חברת GM בשיתוף עם גורמים אלו במדינת ישראל".

גיל גולן, דירקטור לאסטרטגיה גלובלית של חטיבת המו"פ של GM " :GM  מתכוונת לאתר מדענים ישראליים מחוץ לישראל (במיוחד ארה"ב), ולהציע להם מגוון תפקידים מאתגרים טכנולוגית במסגרת הרחבת הפעילות של GM בישראל".

אלן טאוב, ראש מעבדות המחקר והפיתוח העולמי של חברת ג'נרל מוטורס אמר במהלך הפגישה לשר אלי ישי כי ב- 10 שנים האחרונות חברת GM ביצעה מספר רב של פרויקטים מחקר ופיתוח בשיתוף עם האקדמיה וחברות ישראליות. בהתבסס על התוצאות המעולות שהושגו בפרויקטים אלו ובהתבסס על התכנית החדשה אנו מתכוונים להגדיל את פעילות המחקר ופיתוח של חברת GM בשיתוף עם גורמים אלו במדינת ישראל.

גיל גולן, דירקטור לאסטרטגיה גלובלית של חטיבת המו"פ של GM, הוסיף כי בין היתר GM מתכוונת לאתר מדענים ישראליים מחוץ לישראל (במיוחד ארה"ב), ולהציע להם מגוון תפקידים מאתגרים טכנולוגית במסגרת הרחבת הפעילות של GM בישראל.

סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי ברך על ההחלטה וציין כי השבוע השיק משרד התמ"ת את התכנית המבוססת על החלטת ממשלה אותה הוביל בדבר הפעלת מסלול חדש במסגרת לשכת המדען הראשי לעידוד הקמת מרכזי פרוייקטים במדינת ישראל של חברות רב לאומיות. כמו כן מציין שר התמ"ת כי התכנית ממקדת את החברה הרב לאומית בביצוע של לפחות 50% מהיקף פרויקטי המחקר והפיתוח עם שותפים ישראלים הממוקמים באזורי עדיפות לאומית.

רן קויתי, מנהל קרן תמורה בלשכת המדען הראשי במשרד התמ"ת המרכז את התכנית ציין כי מדובר במסלול חדש לעידוד שיתופי פעולה במחקר ופיתוח טכנולוגי-תעשייתי בין חברות ישראליות או מוסדות מחקר אקדמיים ישראלים ובין חברות רב לאומיות תעשייתיות מתחום התעשייה המסורתית או התעשייה המעורבת וזאת באמצעות סיוע למרכזי פרויקטים.

המדען הראשי דר' אלי אופר מציין כי עידוד חברות רב לאומיות לבצע פרויקטי מחקר ופיתוח טכנולוגי-תעשייתי בשיתוף עם חברות ישראליות או מוסדות מחקר אקדמיים ישראליים בהתאם לתכנית החדשה, יסייע לתעשייה הישראלית ולמוסדות מחקר אקדמיים ישראליים במובנים רבים.

בינה בראון מנכ"ל רשפ"ת מסרה כי התחייבויות של ג'נרל מוטורוס בשנים 2000 -2007 בעקבות רכישות של ממשלת ישראל  עומדות על 19 M$.המימושים עומדים על 337 M$ (בלי 2007 שטרם דווחה) , היינו רכישות  ב 318M$ מעבר למחוייבות.

הרכישות של רכיבים לתעשיית הרכב נעשו בלמעלה מ 25 מפעלים. הבולטים בהם:מאג (עין השופט) 144M$ , תדירגן (אלון תבור) 73M$ , ארקל (בית זרע) 33M$.

בנוסף לכך השתתפות ומימון מחקרים בטכנולוגיות מתקדמות לתעשיית הרכב במוסדות מחקר בארץ שנעשתה בחלקה בתשלומי רכש גומלין שהושקעו במחקרים.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.