כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת ה-QIZ הרבעונית ה- 11 במספר המשותפת לישראל ומצרים התכנסה השבוע בקהיר

22/11/2007

ועדת ה-QIZ הרבעונית ה- 11 במספר המשותפת לישראל ומצרים התכנסה השבוע (18.11.07) בקהיר על מנת לאשר את הרבעון השלישי של שנת 2007.

היצוא מישראל למצרים עמד בתשעת החודשים הראשונים של השנה על כ- 100 מיליון דולר לעומת כ- 90 מיליון דולר בשנה דאשתקד – עליה של כ- 10%.

הועדה אישרה עסקאות יצוא של תשומות ישראליות לאזורי ה-QIZ במצרים בסכום כולל של למעלה מ- 25 מליון דולר, הכוללות בדים, סריגים, חוטים, אביזרי טקסטיל וחומרי אריזה שונים. תשומות אלה הביאו ליצוא של תוצרת טקסטיל בגודל של כ- 280 מיליון דולר ממצרים לארה"ב ברבעון הנ"ל וזאת בתנאי פטור ממכס והיטלים. 

יצויין כי ברבעון השלישי של שנת 2007 נרשמה האטה בגידול לעומת הגידול ברבעונים הקודמים ועל פי תעשיינים במצרים ההסבר לכך הוא ירידה בכדאיות ביצוא לארה"ב בשל החלשות הדולר ומנגד עליה בכדאיות ביצוא לשוק היורו.

גבי בר, מנהל דסק מזרח תיכון במינהל סחר חוץ בתמ"ת המשמש כיו"ר משותף לועדת ה- QIZ ישראל-מצרים הבהיר לעמיתיו המצרים כי חייבים לפעול לפיתוח הסחר עם ארה"ב או לפחות לשמר את הלקוחות האמריקאים על מנת שאלה לא יפנו גב בעתיד ויחפשו אלטרנטיבות ממקורות בדרום מזרח אסיה.

במעמד ועדת ה-QIZ צויין תאריך ה- 18/11/07 כיום סמלי ומיוחד ערב ביקורו של הנשיא סאדאת בישראל (לפני 30 שנה) ולמעשה נתן אור ירוק לפתיחה של מערכת יחסים ארוכה עם עליות ומורדות בין שתי המדינות לאורך השנים. סמלי הדבר היה שפגישת הועדה נעשתה בדיוק באותו יום כשמדובר בפרוייקט כלכלי מסחרי המהווה את ספינת הדגל של מערכת היחסים הכלכליים בין ישראל ומצרים.

יצויין כי בשנת 2006 עמד היצוא מישראל למצרים על כ- 127 מיליון דולר, והיבוא ממצרים לישראל  כ- 77 מיליון דולר.

מינואר עד ספטמבר 2007 כולל עמד היצוא על כ- 100 מיליון דולר לעומת 92 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנת 2006 -  עליה של כ- 10%, היבוא עמד על כ-57 מיליון דולר בשנת 2007 לעומת  כ- 54 מיליון דולר בשנת 2006 , עליה של כ- 6%.
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.