כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ראש הממשלה חתם על צו הסטטיסטיקה לעריכת מפקד האוכלוסין 2008

26/11/2007

ראש הממשלה, מר אהוד אולמרט, חתם לאחרונה על "צו הסטטיסטיקה (מפקד האוכלוסין), התשס"ח – 2007" לעריכת מפקד האוכלוסין 2008 ואשר פורסם זה עתה ברשומות.

צו הסטטיסטיקה מורה על עריכת מפקד האוכלוסין התשס"ט – 2008 בתקופה שבין ד' בכסלו התשס"ט (1 בדצמבר 2008) לבין כ"ה בשבט התשס"ט (19 בפברואר 2009) ומציין את היקפו – המפקד יקיף את תושבי המדינה (בכלל זה התושבים היהודים ביהודה ושומרון) במועד הקובע (27.12.08).

הצו ניתן בהתאם להוראת החוק, פקודת הסטטיסטיקה [נוסח חדש], התשל"ב-1972. צו הסטטיסטיקה של  המפקד קובע, בין היתר, את מועד המפקד ואת הנושאים שיכללו בשאלונים. נושאים אלה הופיעו גם במפקדים קודמים ועומדים בתקנים בינ"ל.

ראש הממשלה קיבל את המלצת המועצה הציבורית לסטטיסטיקה והעומד בראשה, מר דוד ברודט והמלצת הסטטיסטיקן הממשלתי, פרופ' שלמה יצחקי, להוצאת הצו.

המפקד הוא פעילות מיוחדת רחבת היקף המתבצעת אחת לעשור בכל הארץ. מטרתו לאסוף מידע על כלל האוכלוסייה על מנת להציג תמונה מלאה ומהימנה שלה. הנתונים המתקבלים משמשים את מקבלי ההחלטות במישור הארצי ובמישור המקומי ומאפשרים לשפר את איכות החיים של תושבי המדינה ברמת הכלל וברמת הפרט.

מר דוד ברודט, יו"ר המועצה הציבורית לסטטיסטיקה אמר: "בשונה ממפקדים קודמים, מפקד האוכלוסין 2008  יבוצע בשיטות סטטיסטיות ייחודיות שאותן פיתחה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה במטרה לחסוך במשאבים ולהקל על הציבור את נטל ההשבה. המפקד ישלב פקידת מדגם של כ- 20% ממשקי הבית בישראל באמצעות ריאיון פנים אל פנים יחד עם נתונים מנהליים המבוססים על מרשם התושבים. ההכנות לעבודת השדה הקרויה סקר מפקד האוכלוסין והביצוע שלה תתקיים בשטח בסוף שנת 2008 ותחילת 2009. אנו מקווים לקבל את שיתוף הפעולה של הציבור עם הסוקרים. שיתוף הפעולה הכרחי להצלחת המפקד".
פרופ' שלמה יצחקי, הסטטיסטיקן הממשלתי אמר: "עם קבלת הצו, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה משלימה את היערכותה למפקד האוכלוסין 2008  ומשקיעה בכך משאבים רבים. ההיערכות כוללת את נושאי מתודולוגית המפקד, גיוס כ"א למפקד, עבודת השדה במפקד, הלוגיסטיקה וההסברה לציבור הרחב".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.