כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

איש העסקים,אביב צידון שותף בהקמת חברה לפיתוח מהיר ומקורי של המצאות.

26/11/2007

אביב צידון, יוסף שניידר וחברת זיו-אב הנדסה הקימו חברה לפיתוח מהיר ומקורי של המצאות.

חברה ההנדסה החדשה SIE של איש העסקים אביב צידון (BVR) מתמקדת בהנדסת מוצרי צריכה, תוך פיתוח מקצר זמנים וזול של המצאות חדשות * צידון ושותפו יוסף שניידר , בשיתוף עם חברת "זיו-אב הנדסה", מעבירים כל המצאה חדשה בדיקת היתכנות מסחרית, המגלה האם היא יכולה להיות מוגנת בפטנט והאם יש לה בכלל הצדקה כלכלית * וכשהמצאה מבריקה עוברת בהצלחה את הבדיקה המקיפה שלהם, היא יוצאת מן המוח אל הפועל במהירות שיא ובעלות נמוכה
"לפעמים אתם מרגישים שאתם על גג העולם: יש לכם רעיון לפטנט של העשור, ואתם יודעים בוודאות שהוא ניתן ליישום. אתם הולכים למהנדס ששמעתם עליו, מתכננים ומפתחים יחד איתו אב-טיפוס מוצלח של המוצר, שוברים תוכניות חסכון, משקיעים עשרות ומאות אלפי שקלים, ואז ברגע הקריטי ביותר אתם מגלים את האמת הנוראה – נכון שהמוצר שלכם הוא מבריק ויעיל ונהדר, רק חבל שאף אחד לא אמר לכם קודם שזה פשוט לא משתלם לייצר ולשווק אותו בכמויות מסחריות. יותר מזה: מהר מאוד יתברר לכם שאם תמשיכו להשקיע במוצר, אתם תפשטו את הרגל". כך מתאר המנהל המסחרי של חברת ההנדסה החדשה  SIE ואחד השותפים, היזם יוסף שניידר מהמרכז הישראלי לממציאים, תסריט אותו שמע וראה מאות פעמים במהלך עבודתו עם ממציאים.
"המכה הזו בדרך-כלל תצוץ ותחבוט בכם בשלבים המאוחרים של פיתוח המוצר", מוסיף שניידר. "אחרי שהשקעתם את כל מה שהיה לכם. פתאום אתם מוצאים שהשוק של ההמצאה שלכם קטן ולא ריווחי, או שהייצור יקר מדי, או שיש כבר בשטח מוצר דומה לשלכם, שהוא אולי קצת פחות טוב, אבל הוא הרבה יותר זול, או שלא ניתן להגן על המוצר בפטנט או חמור מכך - המוצר המיועד מפר פטנט שכבר קיים ונרשם כחוק".
בדיוק כדי למנוע מממציאים ומרעיונאים את עוגמת הנפש המיותרת הזו, הקימו שניידר ושותפו, איש העסקים אביב צידון (בעליה של חברת "BVR" ומתוכנית "הכרישים"), בשיתוף עם חברת הייעוץ והמו"פ (מחקר ופיתוח) "זיו-אב הנדסה", את חברת ההנדסה המשותפת  SIE. לתפקיד מנכ"ל החברה מונה המהנדס עופר רותם, ראש צוות פיתוח בכיר בחברת "זיו-אב הנדסה" ובעל תארים במדעי ההנדסה והמחשבים ובמנהל עסקים.
החברה החדשה מתמקדת ב"הנדסת מוצרי צריכה" - תחום עסקי ייחודי המתאפיין בפיתוח נמרץ ומקצר זמנים של המצאות חדשות, תוך מתן דגש על עלויות ייצור נמוכות. הלקוחות, כלומר הממציאים, מקבלים "חבילת שירותים" הכוללת עזרה וייעוץ בתחומי הפיתוח והייצור, וכן עזרה וייעוץ בתחומים עסקיים יותר, כמו גיוס משקיעים ושיווק.
לכן, נדרשים אנשי חברת SIE לתת ללקוח – בנוסף לשירותים הנדסיים וטכנולוגיים ברמה הגבוהה ביותר – גם שירות ייעוץ בתחום ההנדסה המסחרית-כלכלית, ולהעמיד את ניסיונם ויכולותיהם לרשות הלקוח כבר מהרגע הראשון לפנייה. אנשי העסקים שהקימו את  SIE – צידון, שניידר - ינתחו כל רעיון שתגישו להם ויעבירו אותו בדיקת היתכנות מסחרית-כלכלית מיוחדת. זאת, כאמור, בנוסף לבדיקת ההיתכנות ההנדסית-טכנולוגית הכוללת, עליה אמונים המהנדסים המנוסים של חברת "זיו-אב הנדסה".
עופר רותם, מנכ"ל החברה החדשה, מדגיש כי כבר היום מפתחים מקימי החברה שורה של מוצרים חדשניים, פרי מוחותיהם שלהם וגם של יזמים שונים, רובם פרטיים. יוסף שניידר עצמו אף עוסק ומתמחה כבר שנים רבות בליווי ממציאים משלב הרעיון הגולמי, עד לרגע בו מונח המוצר שלהם על מדפי המכירה. לכן, רק טבעי הוא במקרים מבטיחים המשתלבים בתחומי המומחיות של חברת SIE, כי החברה החדשה גם תהווה שותפה או מלווה ליזם ולממציא, עד שלבי הייצור וההתקשרות עם חברות מסחריות.
"זיו-אב הנדסה" מפתחת ומייעצת בתחום התעשייתי לחברות המובילות במשק הישראלי ובהן קודאק, אורבוטק, HP, כתר פלסטיק, תעבורה ועוד. החברה עוסקת גם בייעוץ טכנולוגי וניהולי. כך, למשל, היא מייעצת לרשות שדות התעופה בנושאים שונים, כמו הבידוק הביטחוני, בחירת הטכנולוגיה הנחוצה והספקים המתאימים, זרימת הכבודה בטרמינל ועוד.
בניגוד לחברות רבות בעולם העוסקות בתחום ההנדסה, הממוקדות בתחום מוצרים מסוים, מאופיינת "זיו-אב הנדסה" ברב-תחומיות. במסגרת תחום ההיי-טק עוסקת החברה בייעוץ ופיתוח ציוד עבור תעשיית המוליכים למחצה. בין השאר, השתתפה בפיתוח ציוד עבור החברות "נגב טק" ו"נובה", המשרתות את הייצור של חברות מסוגה של "אינטל".

אביב צידון, (50), תל אביבי. טייס, איש עסקים, עם שחרורו מהצבא הצטרף צידון לפרויקט הלביא ונחשף לענף התעשיות הביטחוניות. בשנת 1987 הקים עם ירון שיינמן, חבר מקורס טייס, את "חברת בי.וי.אר", החברה עסקה בפיתוח מערכות סימולציות אוויריות, צידון עצמו פיתח למעלה מ 20 פטנטים שנרשמו כמוגנים על שמו. את חלקו בחברה כ 18 אחוזים מכר לחברת "אלישרא" בכ 130 מיליון דולר, לימים קנה את החברה חזרה לידיו וכיום היא בבעלותו. בשנים האחרונות הקים את חברת "ספרינג גרופ – קבוצת אביב", המטפלת במיזמים שבהם השקיע. צידון מקפיד על תרבות פנאי עשירה, לצד עסקיו ניתן למצוא אותו נוהג במכוניות מהירות, צולל, צונח ומטיס מטוסים אירובטיים. לפני מס' שנים הקים עם בנו את "עולימפוס", קיר הטיפוס הגבוה בישראל בפארק הירקון תל אביב.

כתובת אתר האינטרנט של החברה:  www.s-i-e.co.il

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.