כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

הבורסה לניירות ערך בתל-אביב ונאסד"ק חתמו על הסכם לשיתוף פעולה (MOU).

28/11/2007

הסכם לשיתוף פעולה (MOU) בין הבורסה לניירות ערך בתל-אביב ונאסד"ק נחתם שלשום בניו-יורק. ההסכם ממסד רשמית את הקשרים הקיימים בין שתי הבורסות במסגרתו יפתחו הבורסות את ערוצי התקשורת ביניהן ויעודדו ויחזקו את הפעילות במניות הנסחרות בשני השווקים.

במסגרת שיתוף הפעולה יוקמו צוותים משותפים לשתי הבורסות, זאת במטרה לאתר תחומי פעילות משותפים ובכללם עידוד הרישום הכפול ופיתוח מכשירים פיננסיים.

לציון החתימה התקיים טקס סגירת המסחר בנאסד"ק בהשתתפות מנכ"ל נאסד"ק, בוב גרייפלד ומנכ"ל הבורסה לניירות ערך, אסתר לבנון. הטקס נערך יום לפני הכנס השנתי המשותף, שמארגנות שתי הבורסות, זו השנה השניה. הכנס התקיים אתמול (יום ג' 27.11) בניו-יורק ומיועד לקרב את החברות הישראליות הנסחרות לקהילת המשקיעים הבינלאומיים. בכנס יציגו חברות ישראליות מובילות במגזרי הטכנולוגיה, הרפואה, הפיננסים והתעשיה ויקיימו פגישות עם המשקיעים. הנואם המרכזי בכנס יהיה ידין ענתבי, הממונה על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר, שירצה על כלכלת ישראל.

לדברי מנכ"ל נאסד"ק, בוב גרייפלד, "שיתוף הפעולה בין הנאסד"ק לבין הבורסה לניירות ערך בתל-אביב הולך ומתפתח בשנים האחרונות. ההסכם ימסד את הקשרים בין הבורסות ויאפשר להן לסייע זו לזו וליצור סביבת שוק הון טובה יותר לחברות הנסחרות בשני השווקים.

לדברי מנכ"ל הבורסה לניירות ערך בתל-אביב, אסתר לבנון, "לגלובליזציה תפקיד מרכזי בפעילות הבורסה לניירות ערך ובחזונה. אנו חותרים כל העת לחשוף את הבורסה והחברות הנסחרות בה למשקיעים זרים. ההסכם שנחתם עם הנאסד"ק היא עדות לאיכות ולהזדמנות שמספק שוק ההון הישראלי למשקיעים הזרים. אני מאמינה ומקווה שהיחסים המוצלחים שמיסדנו ימשיכו לצמוח ולשגשג, לטובת הבורסה לניירות ערך בת"א והנאסד"ק".

על הנאסד"ק: בנאסד"ק נסחרות כיום 70 חברות ישראליות, ששוויין המשותף עומד על למעלה מ-60 מיליארד דולר.  נאסד"ק היא שוק המניות האלקטרוני הגדול ביותר בארה"ב בו רשומות כ- 3100 חברות. יש בה יותר חברות, ובממוצע נסחרים בה יותר מניות ליום, מאשר בכל שוק אחר בארה"ב. היא בית לחברות מנהיגות בכל תחומי העסקים כולל טכנולוגיה, מסחר קמעוני, תקשורת, שירותים פיננסיים, תחבורה, מדיה וביו-טכנולוגיה. נאסד"ק היא השוק הראשוני למסחר במניות הרשומות בנאסד"ק. 

על הבורסה לניירות ערך: הבורסה לניירות ערך בתל-אביב הוקמה בשנת 1953 והינה תשתית כלכלית מרכזית במשק הישראלי. הבורסה מאגדת תחת קורת גג אחת מסחר במניות, באג"ח, במק"מ ובנגזרים, וכן מבצעת את פעולות הסליקה. היא בבעלותם של חברי הבורסה- הבנקים ובתי ההשקעות הגדולים, באמצעותם יכול כל משקיע לסחור בניירות ערך. הבורסה היא "המגרש הביתי" של מגייסי ההון בישראל. חברות ישראליות רבות מגייסות באמצעותה הון למימון השקעותיהן ופעילותן העסקית והממשלה מפריטה באמצעותה חברות ממשלתיות. הבורסה היא גם מרכז הפעילות המקומי של ציבור המשקיעים מישראל ומחו"ל,  עבורם היא מהווה זירת מסחר משוכללת לפעילות בניירות ערך. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.