כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

בסקר שערך איגוד לשכות המסחר-85% מעסקי המסחר והשירותים דירגו את התנהלות משרדי הממשלה כגורם המקשה ביותר על הפעילות העסקית .

28/11/2007

בסקר שערך איגוד לשכות המסחר-85% מעסקי המסחר והשירותים דירגו את התנהלות משרדי הממשלה כגורם המקשה ביותר על הפעילות העסקית .

78% מהנשאלים דירגו את איכות השירות במגזר הציבורי כגורם מקשה.

לין: הנזקים שרמת השירות הציבורי הירודה גורמת למגזר העסקי עצומים ומתבטאים במיליארדים רבים ובהפחתה של לפחות 2% תוצר עסקי

התנהלות משרדי הממשלה 'מככבת' בראש רשימת הנושאים המעיקים והמקשים על פעילותן של חברות ובתי עסק במגזר העסקי. כך עולה מסקר שערך איגוד לשכות המסחר בקרב כ- 180 מנהלי חברות בעלות היקפי פעילות שונים בענפי המסחר והשירותים. בכלל זה: רשתות שיווק מזון, חברות מתחומי המזון, המשקאות, החשמל והאלקטרוניקה, התרופות, הלבשה והנעלה, כח-אדם, הסעדה וקייטרינג, וחברות מתחום השירותים השונים.

בסקר התבקשו אנשי העסקים לציין נושאים ממסדיים המעיקים במיוחד על פעילותם העסקית מתוך רשימת נושאים. יצוין, כי ניתן היה לבחור יותר מתשובה אחת ולכן סכום האחוזים מגיע ליותר מ- 100%.

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, אמר בתגובה כי ממצאי הסקר אינם מפתיעים, שכן כל מי שנמצא במגע שוטף עם משרדי הממשלה נוכח מהר מאד עד כמה רמת השירות שלהם ירודה. "נושא מהותי זה אינו זוכה לטיפול מרוכז ואין יד מרכזית שמכוונת". 

"הנזקים שרמת השירות הציבורי הירודה גורמים למגזר העסקי עצומים ומתבטאים במיליארדים רבים ובהפחתה של לפחות 2% תוצר עסקי. השירות הציבורי הלקוי הוא מקלות בגלגלי המשק ומעכב ללא סיבה את פעילות המגזר העסקי, שלא לדבר על העלויות הנוספות, בזבוז זמן ואנרגיה והוצאות אחרות". למרות זאת, לין ציין לטובה את השיפור המשמעותי שחל לאחרונה ברמת השירותים של רשויות המס.

מפילוח הסקר עולה, כי 85% מהעסקים דירגו את התנהלות משרדי הממשלה ואיכות השירות הציבורי כגורם המקשה ביותר על פעילותם העסקי, 78% מהנשאלים דירגו את איכות השירות במגזר הציבורי כגורם המקשה ביותר ואילו 52% דירגו את שיעורי מס ההכנסה כגורם שמעכב את צמיחתם.

כמו כן, 48% דירגו את הרשויות מקומיות ו- 33% דירגו את הארנונה כנושא המקשה על התנהלותם; 42% דירגו את מוסר התשלומים במשק ואילו רק 38% דירגו את נמלי הים כגורם מעכב צמיחה, 33% דירגו את  מכון התקנים ו- 20%  דירגו את חברת החשמל.

יצוין, כי בסקר דומה שערך איגוד לשכות המסחר בפברואר 2006, בקרב כ- 90 עסקים מענפי המסחר והשירותים, 65% מהעסקים דירגו את עלויות הארנונה כגורם המקשה על פעילותם העסקית, 63% דירגו את מוסר התשלומים של המגזר העסקי כגורם מקשה, 50% מהנשאלים דירגו את מס הישיר על עסקים כנושא המקשה ביותר, 50% דירגו את הביורוקרטיה הממסדית כגורם מקשה, ואילו רק 42% דירגו את המגזר הציבורי כגורם מעכב לפעילותם העסקית.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.