כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

אוריאל לין,נשיא איגוד לשכות המסחר:" אסור לממשלה לשקוע באופוריה לאור העלאת דירוג האשראי של ישראל."

29/11/2007

לין הוסיף ואמר:"על הממשלה להמשיך בהנהגת מדיניות כלכלית נכונה ולהפחית את המכס על יבוא מוצרי מזון בסיסיים לאור התייקרויות המחירים."

* שיעור המס על יבוא חלב ושמנת - 153%
* שיעור המס על חמאה וממרחים חלביים - עד 160%
* שיעור המס על יבוא בשר עופות - עד 170%

"משרדי הממשלה נכנסו לאופוריה במידה מסוימת עקב העלאת דירוג האשראי של ישראל שלשום ע"י חברת S& P. משרדי האוצר, התמ"ת והבריאות- חשוב שלא ישקעו באופוריה, שכן העלאת דירוג האשראי לא תפחית את מחירי המזון ולא תקל על הציבור הרחב. עליהם להתמודד עם הבעיה הרצינית המתפתחת של התייקרויות מחירי המזון."

כך אמר אתמול אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, בועידה השנתית השנייה לשיווק מזון ומשקאות שמקיימת חטיבת המזון שבלשכת המסחר. הועידה מתקיימת במסגרת התערוכה הבינ"ל ה-24 לשיווק מזון ומשקה בישראל, בגני-התערוכה.

לדבריו, "גל ההתייקרויות שהציף אותנו לאחרונה במחיריהם של מוצרי מזון בסיסיים מעיב על הצמיחה המואצת של המשק ופוגע דווקא בשכבות החלשות". לאחרונה התייקרו שורה של מוצרי מזון, חלקם כתוצאה מהעלאת המחירים בעולם וחלקם כתוצאה ממחסור במוצרים מקומיים בשל שיעורי המכס הגבוהים. מדובר במוצרי מזון בסיסיים, המהווים חלק בלתי נפרד מסל המזון של כל משפחה בישראל. ביניהם - מחיר הקמח גדל ב- 16.3%, פירות טריים - 15.1% , ביצים - 6.6%, עופות - 5.8%, גבינה ב- 4%, מעדני חלב - 7.7%.

לין קורא למשרדי הממשלה לערוך רוויזיה במיסוי הייבוא על מוצרי מזון בסיסיים כדי להמשיך ולקיים תעשיית מזון בריאה ותחרותית. "שיעורי המכס על מוצרי המזון הבסיסים הם הגבוהים ביותר בעולם המערבי ונעים בדרך כלל סביב 50 אחוזים ויותר. זהו שיעור מכס בלתי נסבל הגורם לתוצאות כלכליות שליליות ביותר".

מבדיקת איגוד לשכות המסחר עולה, כי שיעור המכס המוטל על חלב ושמנת עומד על 153%, כשעל חלב ושמנת מרוכזים מוטל מכס הנע בין 52% ל-212%! ועל חמאה וממרחים חלביים עד 160%. בנוסף, שיעור המס על יבוא בשר בקר טרי או מצונן עומד על 190% , כשעל בשר עופות מוטל מכס של עד 170%.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.