כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

בנימין בן אליעזר, שר התשתיות הלאומיות:" בחודש הבא תונח החלטת ממשלה המתייחסת לשימור וחסכון אנרגיה במשרדי הממשלה והגופים הציבוריים."

29/11/2007

שר התשתיות הודיע לועדת הפנים ואיכות הסביבה כי בראשית השנה הוא יציג בפניה את לוחות הזמנים - הממשלה תעמוד ביעדים של מעבר לאנרגיות מתחדשות: ייצור 10% מהחשמל בישראל באנרגיות מתחדשות עד 2020, ו- 20% חסכון בשימור אנרגיה.

בחודש הבא יניח שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר, על שולחן הממשלה החלטת ממשלה המתייחסת לשימור וחסכון אנרגיה במשרדי הממשלה והגופים הציבוריים.

בדיון שהתקיים השבוע בלשכת שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר,  השתתפו, בין השאר: מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, חזי קוגלר, מנהל מינהל החשמל במשרד התשתיות הלאומיות, דן וינשטוק, יו"ר הרשות לשירותים ציבוריים- חשמל, אמנון שפירה, המשנה ליו"ר הרשות לשירותים ציבוריים- חשמל, דר. אילן סולימאן.

בדיון עודכן השר באשר להתקדמות בנושאי אנרגיות מתחדשות ושימור אנרגיה. להלן סקירת הנושאים שנדונו במהלך הדיון:

בנושא אשלים- השר בן אליעזר עודכן, כי ועדת המכרזים החלה בעבודתה ובחרה ביועצים המשפטיים והפיננסיים. להערכת מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, חזי קוגלר, המכרז המוקדם (PQ) יפורסם בתוך פרק זמן של שלושה חודשים, זאת במטרה להשלים את ההליך המכרזי עד סוף שנת 2008.

בתחום האנרגיה הפוטו-וולטאית עודכן שר התשתיות הלאומיות על ידי נציגי רשות החשמל, כי בימים הקרובים צפוי להתפרסם זימון לשימוע מנגנון התעריפים החדש למתקנים קטנים. על פי הערכות גורמים ברשות החשמל, התהליך הרגולאטורי צפוי להיות מושלם עד סוף השנה הנוכחית, על מנת לאפשר לפרויקטים הראשונים לצאת לדרך כבר בראשית 2008.

גורמים במשרד התשתיות עדכנו בדבר תחילת דיונים על המשך פעילות קרן ההזנק בשנה הבאה ועל בחינת אפשרות להרחבתה.

עוד דווח לשר, כי בימים אלה מתקיימים דיונים של ועדת מיסוי ירוק עם נציגי משרד התשתיות הלאומיות, וכי הוועדה אמורה לפרסם את המלצותיה הסופיות בזמן הקרוב.

במסגרת הדיון עדכן מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות קוגלר, כי בקרוב תתכנס הוועדה לבחינת הכרזת איזור הנגב והערבה כאזור עדיפות לאומיות לאנרגיות מתחדשות לדיון ראשון וכי מסקנות ביניים צפויות בתוך כחודשיים ימים.

בדיון שהתקיים השבוע (ביום ב') בוועדת הפנים של הכנסת, בראשות ח"כ אופיר פינס, בנושא אנרגיות מתחדשות ושימור אנרגיה, עדכן שר התשתיות הלאומיות בן אליעזר, כי בשבועות הקרובים תונח מטעם משרדו החלטת ממשלה המתייחסת לשימור וחסכון אנרגיה במשרדי הממשלה והגופים הציבוריים. במקביל, הודיע השר בן אליעזר כי הנחה את הגורמים המקצועיים במשרדו להמשיך ולקדם את הצעת ההחלטה בנושא שימור וחסכון אנרגיה כוללת. השר הודיע ליו"ר הוועדה, ח"כ פינס, כי תוך שלושה חודשים יציג בפני הוועדה את לוחות הזמנים לפיהם מתכנן משרד התשתיות הלאומיות לעמוד ביעדי הממשלה לפיהן עד שנת 2016 ייוצר 5% מהחשמל בישראל באנרגיות מתחדשות ועד 2020 המספר יעלה ל-10. בנוסף יוצגו לוחות הזמנים לעמידה ביעד של 20% חסכון בשימור אנרגיה.
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.