כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

גד סואן, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות: "רשות המיסים תעבוד על חוזר מפורט בנוגע להוצאות מימון בגין הלוואות לדיבידנד".

3/12/2007

"רשות המיסים תעבוד על חוזר מפורט בנוגע להוצאות מימון בגין הלוואות לדיבידנד" כך אמר אתמול (יום א'), גד סואן, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות בכנס המיסים השנתי שעורכת פירמת ראיית החשבון והייעוץ Delooitte ברייטמן אלמגור בשיתוף עם האיגוד.

"בשיחות האחרונות שהיו לנו עם אנשי רשות המסים הובהר לנו כי הרשות תעבוד על חוזר עם הנחיות מפורטות בנושא התייחסות להוצאות מימון בגין הלוואות לצורך מתן דיבידנד" – כך אמר אתמול, ה-2 בדצמבר 2007, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות גד סואן, בכנס המסים השנתי שערכה פירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte ברייטמן אלמגור בשיתוף עם איגוד החברות הציבוריות. סואן התייחס בדבריו לפס"ד פי גלילות שניתן לפני מספר ימים והוסיף ואמר עוד: "אני מקווה שנשיג שוב את הביטחון הכלכלי של החברות".
עוד אמר סואן: "בדיוק לפני שנה הטיל עלינו ביהמ"ש העליון "פצצה", כשקבע כי אין להכיר בהוצאות מימון בגין הלוואה שנוטלת חברה על מנת לממן תשלום דיבידנד לבעלי מניותיה, תוך אימוץ הקשר הישיר בין הוצאות המימון להכנסות".
"אנחנו באיגוד סברנו שהחלטה זו מרחיקת לכת ביותר ועלולות להיות לה השלכות שליליות רוחביות על התנהלותן של חברות בכלל וחברות ציבוריות בפרט ועל ההתפתחות הכלכלית במשק וצמיחתו", הוסיף ואמר סואן וציין כי, "לדעת האיגוד קבלת החלטות ניהוליות צריכה להתבצע על בסיס שיקולים כלכליים ולא על בסיס שיקולי מס. חשבנו שיישום פסק הדין הזה, הלכה למעשה, עלול להכניס שיקולים זרים ובלתי רלוונטיים בעת השקעת כספי הרווחים של החברה, ניצול מקורות מימון ועיתוי גיוסי הון – דבר העלול לפגוע בפעילות העסקית של החברות".
סואן: "לדעתנו, בית המשפט צריך היה להעדיף שיטה המאמצת את המהות הכלכלית על פני כללים משפטיים פורמליים או עקרונות מיסויים נוקשים. הזהרנו כי "צביעת הכסף" עלולה לגרום לתוצאות קשות. אמרנו כי המבחן שראוי היה לאמצו הוא מבחן הקשר העקיף של ייחוס הוצאות המימון להכנסות וניתוח על פי עקרונות כלכליים תוך הסתכלות רחבה על המבנה המאזני והפיננסי של החברה ולא מבחן הקשר הישיר".

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.