כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

משרד הבינוי והשיכון אישר הלוואה בסכום של 4 מילון ₪ לכונס הנכסים הרשמי בתפקידו כנאמן בהקפאת ההליכים של קבוצת חפציבה למימון הוצאות הקפאת ההליכים.

4/12/2007

בסופ"ש משרד הבינוי והשיכון, בראשותו של השר מאיר שטרית, אישר מתן הלוואה בסכום של 4 מיליון ש"ח לכונס הנכסים הרשמי, בתוקף תפקידו כנאמן בהקפאת ההליכים של קבוצת חפציבה, למימון הוצאות הקפאת ההליכים. מטרת ההלוואה היא לאפשר לכונס לפעול, בניסיון להגיע להסדר כולל, אשר יאפשר מציאת פתרון המשלים חלק גדול ככל האפשר מהפרויקטים והמוצא פתרון הולם לחלק גדול ככל האפשר מבין רוכשי דירות אשר אין בידם בטוחות על פי חוק המכר (דירות)(הבטחת השקעות של רוכשי דירות) תשל"ה – 1974 (להלן – החוק), אף בפרויקטים אשר לא יושלמו.

ההלוואה אושרה לאחר שנבחנו נסיבות המקרה ונמצא כי מדובר באירוע חריג וייחודי מבחינת היקפו, ולאור הנזק העלול להיגרם לענף הבניה ובמיוחד לציבור זכאי המשרד.

כמו כן נבדקה עמידת קבוצת חפציבה הקורסת במאפיינים שלהלן, המהווים תנאי למתן הלוואה כאמור, וזאת בנוסף לצורך בבדיקת נסיבותיו המיוחדות של כל מקרה:

* הגוף הקורס (חברה, קבוצת חברות או קבוצת פרויקטים, לפי העניין) פועל בתחום הבניה למגורים תקופה משמעותית, והיקף הבניה הנפגעת ישירות מהקריסה הינו בסדר גודל של אלפי יחידות דיור.

* חלק משמעותי מהבניה של הגוף הקורס הינו במסגרת פרוגרמת הבניה של משרד הבינוי והשיכון. לאור אופי הבניה בפרוגרמה, השמה דגש על דירות קטנות ובינוניות ונמנעת מדירות יוקרה, והאזורים בהם משווקות קרקעות מינהל מקרקעי ישראל באמצעות משרד הבינוי והשיכון, הכוללים אזורי פריפריה, קיים אינטרס ציבורי לתת משקל לנתון זה.

* מנקודת המבט של משרד הבינוי והשיכון, החברה הקורסת הינה גורם משמעותי בפרויקטים ששווקו במסגרת הפרוגרמה בשנים האחרונות, אשר טרם הושלמו.

* לפחות חלק מרוכשי הדירות, בסדר גודל של מאות רוכשים, נקלעו למצב בו אין בידם בטוחות על פי החוק.

 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.