כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת הכלכלה קיימה אתמול דיון מהיר בנושא הורדת ערוץ הקניות משידוריה האנלוגיים של חברת HOT שייזמו חברי הכנסת רונית תירוש ורוברט אילטוב.

5/12/2007

ועדת הכלכלה מותחת ביקורת על הליך הפחתת הערוצים בחבילת הבסיס של HOT ובפרט בשידור האנלוגי וקוראת למועצת הכבלים והלווין ולשר התקשורת להביא לידיעת לקוחות באופן ברור ומתמשך על כוונה להורדת ערוץ.

ועדת הכלכלה קיימה אתמול (ג`) דיון מהיר בנושא הורדת ערוץ הקניות משידוריה האנלוגיים של חברת HOT שייזמו חברי הכנסת רונית תירוש ורוברט אילטוב.
ח”כ רונית תירוש –”ביקשתי להעלות את נושא הורדת ערוץ הקניות בקרב המנויים האנלוגים של חברת הוט בשל האוכלוסייה המיוחדת ששידורים אלו משרתים אותה והצרכים הייחודיים שלה.ככל מדובר באוכלוסייה מבוגרת, אוכלוסייה מוגבלת פיסית ותושבי פריפריה אשר ערוץ הקניות מהווה עבורם תחליף לביצוע רכישות באמצעות הגעה פיסית לבית העסק ולפיכך עלינו לדאוג לאינטרסים של אוכלוסיות חלשות אלו”.
ח”כ רוברט אילטוב- רבים מפריפריה יפגעו ואוכלוסיות מוחלשות. הביעה היא בהודעת השר שהודיע שלא יחדש את הרישיון של הערוץ. לHOT יש אופציות אחרות להוריד ערוצים אחרים, מאות משפחות מתפרנסות מהערוץ. הערוץ מגביר את התחרות בשוק ולכן חשוב שערוץ זה יגיע לכל בית .”
יו”ר הועדה, ח”כ גלעד ארדן:” מדובר בפגיעה בציבור של 250 אלף בתי אב בעלי ממירים אנלוגיים שעתידים להיפגע ממהלך זה.שבוע אחר שבוע דנה הועדה בהורדתם של ערוצים שונים מחבילת הבסיס, מוכנסים ומחיר החבילה נשאר בעינו וממשיך להיות גבוה עבור חבילת בסיס ולרוב הציבור אינו מודע מראש לכוונה להוריד את הערוצים.”
עו”ד דנה נויפלד, משרד המשפטים-הערוץ הוא שריד ישן מלפני 1995, זה ערוץ יחיד שפועל במסגרת זו ע”פ מכרז מלפני 15 שנה לפיו לשר סמכות להארכת רישיון. הרישיון כבר הוארך פעמים. המסגרת שונה יש לו הטבות מיוחדות יחסית לשאר המשדרים. מדוע יש מקום היום לתת לו אותם הטבות ועדיפויות על פני גורמים אחרים שרוצים להתמודד?”
דורלי אלמגור, מועצת הכבלים והלווין -המועצה לא יכולה לחייב את בעלי הרישיונות להעלות את השידור. השידור האנלוגי זו חבילה שאין אינטרס ציבורי להרחיבה ולכן אין רצון להרחיב את השידורים באנלוגי, המהלך הוא לסיים את השידור האנלוגי.
עו”ד אורית גדרון, הוט- ערוץ הקניות הוא דינוזאור שקיבל רישיון ב `95 ומאז הוארך הרישיון. בהחלטות המועצה נאמר שאם יהיו ערוצי קניות נוספים לא יוארך הרישיון ואכן ישנם ערוצי קניות נוספים.
מנכ”ל ערוץ הקניות, אורן ז`ורבין – ”השאלה פה זה האם לתת קצת רוחב פס בהורדת הערוץ או לתת ערוץ קניות לציבור. זו החלטה ציבורית אומללה שמעדיפה רוחב פס להוט מאשר מתן שירות לאוכלוסיה.לקוחות הממיר האנלוגי הם מבוגרים, בעלי רמת הכנסה נמוכה יותר נשים ויותר מסורתיים. חבילת הממיר האנלוגי זולה ב 30 ₪ לחודש- זה מהותי. חלקם לא מסתדרים עם טכנולוגיה- יש דיגיטאלי כבר 7 שנים והנה עדיין יש ציבור רחב באנלוגי. יש פה ערוץ ישראלי שנותן שירות טוב במשך שנים.השוק של הערוץ זה 1.4 מליון,מתוכו 250 אלף באנלוגי. יתכן שלא יהיה ערוץ קניות בכלל כי אם יורידו לי מ 1.4 צופים ל 1.2 המחזור שלי ירד לכדי פשיטת רגל כך שכנראה לא אוכל להתקיים ולא אהיה גם בדיגיטאלי או שאצמצם מאוד ואהפוך לערוץ שאני לא יודע אם יהיה זו זכות קיום.יש באנלוגי 40 ערוצים רובם זרים שלא מפרנסים פה משפחות או תורמים למדינה- תורידו ערוצים זרים לפני שמורידים ערוץ ישראלי שמעסיק 200 משפחות .”
ח”כ ישראל חסון –” אתם מורידים מהחבילה ערוץ-תפרסמו לצופים באינטנסיביות כמו שאתם מפרסמים על `כוכב נולד` .חייב להיות שוט מובנה שהציבור ירסן את החברות, שיציף את מוקדי השירות בתלונות ובקשות לעבור חברה.
עו”ד יעל כהן,המועצה לצרכנות- מראה על תופעה מגמתית של הוט להוריד ערוצים מחבילת הבסיס האנלוגית מבלי שמציעים תחליף ערוצים או הורדת מחיר חבילת הבסיס.הורדת ערוץ מהאנלוגי מאפשרת להוט הכנסות כספיות עתידיות כי יבצעו שימוש בשטח הפס שהתפנה לטובת שירות VOD .
אמון הציבור – ”התנהלות צרכנית של ערוץ הקניות היא בעייתית. התראנו על זה כבר לפני שנה ואין שינוי. צריך להפסיק להם את הרישיון בכלל עד שיעמדו בתנאים של התנהלות צרכנית אמינה.”
יו”ר הועדה, ח”כ גלעד ארדן סיכם את הדיון – הועדה קוראת לשר התקשורת ומועצת הכבלים והלווין לפעול להביא לידיעת הלקוחות באופן ברור ומתמשך על כוונה להורדת ערוץ מחבילת הבסיס. ההנחיה הקיימת איננה מספיקה. במידה ולא יפעלו כך יובילו חברי הועדה חקיקה פרטית. כמו כן מבקשת הועדה מחברת הוט לשקול שוב להוריד כחלופה משידורי חבילת הבסיס האנלוגית ערוצים זרים עם אחוזי צפייה נמוכים, כדי להמשיך את הפעלתו של ערוץ הקניות המופק בארץ.הועדה תפנה לממונה על הגנת הצרכן בבקשה לבחון את התלונות על ערוץ הקניות, ובמידה והבדיקה תאשש את קיומה של בעיה מבנית בהתנהלות הערוץ מול לקוחותיו, נבחן את הצורך בשינוי נושא מכר מרחוק.
הועדה קוראת לשר התקשורת לפעול בדחיפות למינוי יו”ר קבוע למועצת הכבלים והלווין.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.