כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

המרכז לקידום זכיינות – מיסודו של מט"י ירושלים:"לעסקים פרטיים כבר אין סיכוי להיכנס לקניונים ומרכזי מסחר"

6/12/2007

מנכ"ל המרכז שפועל מירושלים מיכאל בנין: "אם צמיחת הזכיינות בארץ תשמר כפי שהיא, 40% מהתחום הקמעונאי יהיה בידי זכיינים – כמו בארה"ב"

"לעסקים פרטיים כמעט ואין סיכוי כיום להיכנס לקניונים ולמרכזי מסחר גדולים". כך אומר מנהל  המרכז לקידום זכיינות,  מיכאל בנין. לדברי בנין, מנהלי הקניונים מעדיפים במובהק להשכיר שטחים לזכייני רשתות. "אם לפני 10 שנים בעל הקניון רצה למלא את הקניון בכל סוגי העסקים, הרי שהיום הוא מחפש את היציבות והרווחיות של הרשתות".
בנין מצביע על הסיבות להתרחבות שיטת הזכיינות: "אף אחד לא יכול להיות מומחה בכל התחומים: ניהול, מכירות, שיווק ועוד. רשת גדולה מעסיקה מומחים, המתמקצעים בתחומים ספציפיים שעוזרים לזכיין. זה יתרון שקשה להתחרות בו".
יו"ר המרכז לקידום זכיינות, אורי שרף מציין את רשת הביטחון, שפורשת הרשת המזכה מתחת לרגלי הזכיין. "הזכיין מקבל מהרשת הרבה יותר מאשר השימוש בלוגו החברה. הוא מקבל מחיר נמוך יותר מהספקים, בעקבות סיכומים שהשיגה הרשת, הוא מרוויח מנסיון הרשת, ולכן הוא חשוף פחות לטעויות ניהוליות של מתחילים – כך שהסיכון שהוא נוטל קטן יותר".
כיום פועלות בישראל 300 רשתות, הפועלות בשיטת הזכיינות, ומעסיקות כ-120 אלף עובדים. 85% מהרשתות מפעילות כ-20 סניפים בממוצע.    
מנתוני המרכז לקידום זכיינות עולה, כי 92% מהרשתות פתחו סניפים חדשים בשנת 2005 - שיא של כל הזמנים. בנין מוסיף, כי נתוני 2006 צפויים להיות דומים. "אם מגמת הצמיחה העצומה הזו תמשך, נשיג שיעורים דומים לאלו בארה"ב, כאשר 40% מתחום הקמענאות יהיה בידי הזכיינים".   

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.