כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

רוני בר-און, שר האוצר, בירך על פרסום 'מפת הדרכים' לצרופה של ישראל ל- OECD ואמר כי חשוב להמשיך ולהאיץ את תהליך הצטרפותה של ישראל לארגון.

9/12/2007

מועצת ארגון ה-OECD פרסמה את הנוסח הסופי של 'מפת הדרכים' לצרופה של ישראל לארגון הכוללת שני מרכיבים מרכזיים כלכלי ומדיני.
שר האוצר, רוני בר-און, בירך על פרסום מפת הדרכים ואמר כי הצטרפות ישראל לארגון, תהיה נקודת ציון היסטורית במיצובה הכלכלי של ישראל כחברה במועדון המדינות המפותחות והמתועשות. בפגישות שקיים שר האוצר עם מזכ"ל ארגון ה- OECD בחו"ל ובארץ, הבהיר השר כי חשוב להמשיך ולהאיץ את תהליך ההצטרפות של ישראל לארגון.

'מפת הדרכים' תבחן בהיבט הכלכלי את מידת ההתאמה של החקיקה והמדיניות הישראלית להחלטות, המלצות והצהרות OECD המכונות 'כלים משפטיים', ייכתבו סקירות עומק מפורטות (Peer Reviews), בהתייחס לעמידה בסטנדרטים, Benchmarks ומדיניות במספר נושאי ליבה מאקרו-כלכליים, פיסקאליים, פיננסיים, סביבתיים, רגולאטורים, ממשל תאגידי ועוד.
בהיבט המדיני, תיבחן מידת המחויבות של ישראל לערכים בסיסיים הכוללים דמוקרטיה פלורליסטית המבוססת על שלטון החוק וכיבוד זכויות האדם ומחויבות לכלכלת שוק חופשי המיישמת עקרונות של פיתוח בר-קיימא. בנוסף, כוללת 'מפת הדרכים' דרישות תשלום עבור ביצוע תהליך ההצטרפות שתיערך קרוב לשנתיים.

צוות ההיגוי המקצועי בראשות משרד האוצר יקבע את המדיניות לקידום והסדרת העניינים הדרושים לשם מימוש ההצטרפות, לרבות בחינת התשלומים התקציביים הכרוכים בתהליך וקידום הסדרי חקיקה הדרושים, בתיאום עם כלל הגורמים והמשרדים הרלוונטיים. את הנושאים הקשורים להיבט המדיני יוביל צוות משא-ומתן בראשות משרד החוץ בהשתתפות חברי צוות ההיגוי המקצועי.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.