כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

רוני חזקיהו, המפקח על הבנקים:"הגידול בסיכונים בשוקי ההון, מחייב ניהול ממוקד סיכון במערכת הפיננסית בכללה ולא רק בתאגידים בנקאיים".

10/12/2007
רוני חזקיהו, המפקח על הבנקים, נשא אתמול דברים בועידת ישראל לעסקים 2007 בנושא השפעות של תהליכים גלובאליים על המערכת הבנקאית בישראל. 
המפקח על הבנקים התייחס למשבר משכנתאות הסאבפריים בארה"ב ולהשפעתו על מערכת הבנקאות בישראל. המשברים בשווקי העולם וההתפתחויות בשווקי אג"ח מגובות נכסים לא פסחו על המערכת הבנקאית אך אין בהשפעות אלו כדי לסכן את יציבות המערכת.
המפקח על הבנקים הדגיש בדבריו כי המשבר נמצא בעיצומו ולא ניתן עדיין להעריך את השלכותיו על שווקים אלה. לאור זאת, דרש המפקח על הבנקים גילוי בדוחות הכספיים של התאגידים הבנקאיים לעניין החשיפה למכשירים מגובי נכסים וסאבפריים, וזאת החל מ- 30.9.07. מהדוחות הכספיים שפורסמו עולה כי החשיפות למכשירים פיננסיים מגובי נכסים עומדות על כ – 40 מיליארד ₪. החשיפה ישירות לשוק הסאבפריים היא בסכומים שאינם מהותיים. 
קידום והטמעת הוראות באזל II צפויה להביא לשיפור ניהול הסיכונים במערכת הבנקאית, תוך התייחסות למכלול הסיכונים העומדים בפניה, לרבות סיכונים שהטיפול בהם לא הוסדר עד היום באופן מלא, כגון: סיכונים תפעוליים, סיכוני נזילות וסיכונים הטמונים במכשירים מורכבים. 
הגידול בסיכונים בשוקי ההון, מחייב ניהול ממוקד סיכון במערכת הפיננסית בכללה ולא רק בתאגידים בנקאיים, ועל כן מחייב מסגרת פיקוח אחידה ועקבית, תוך התאמת הדרישות החלות כיום על המערכת הבנקאית לגופים פיננסיים אחרים. מסגרת פיקוח אחידה תאתר ותתמודד באופן יעיל יותר עם מוקדי סיכון ותוכל להגיב במהירות להתפתחויות בלתי צפויות בסקטור הפיננסי. 
 
 
הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.