כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר התקשורת, אריאל אטיאס, בועידת ישראל לעסקים:" בניגוד לטענות כאילו שוק התקשורת נמצא בירידה, הרי שבשנה הראשונה לכהונתי השוק צמח ב-5.24%".

11/12/2007

בין היתר, מפעילים חדשים ומשקיעים זרים רואים בישראל מקום אטרקטיבי להשקעה בתחומי תקשורת,
אעודד את המפעילות הסלולריות בתשתיות בטכנולוגיית ה-Wimax  להיכנס לתחום המפ"א ולהשקיע בתקשורת נייחת כדי לחזק את התחרות בתחום "
שר התקשורת, אריאל אטיאס, נשא דברים והשתתף בפאנל תקשורת "תקשורת סלולרית –עולם חדש בהתהוות", בוועידת ישראל לעסקים. השר התייחס בתחילת דבריו למהפכת ניידות המספרים וציין כי חשיבותה של המהפכה היא בעצם כינונה. "פחות חשוב כמה אנשים יעברו מחברה לחברה, חשוב יותר שיש להם את האפשרות לעבור". השר ציין כי בקרוב
יוסרו חסמי מעבר נוספים ובהם קיצור תקופת ההתחייבות וביטול הזיקה שבין רכישת מכשיר לקבלת הטבות בזמן אוויר.
בהתייחסו לטענות כאילו הרגולציה הממשלתית הדוקה מדי, ופוגעת בבעלי העסקים ובשוק התקשורת ציין השר כי על פי נתוני אגף הכלכלה של משרד התקשורת, הצמיחה של שוק התקשורת בשנת 2005 , שנה לפני כניסתו לתפקיד, הייתה שליש אחוז. "בסיומה של השנה הראשונה לכהונתי השוק צמח ב- 5.24 אחוזים. משמע שהצמיחה עלתה פי 15 לעומת השנה הקודמת. סביר להניח כי גם בשנת 2007 תהיה צמיחה בסדר גודל דומה. נתוני הצמיחה האלה מוכיחים שבשוק התקשורת התחרות טובה הן לעסקים והן לצרכנים".
השר ציין כי אחד העוגנים המרכזיים להשגת צמיחה בענף הנו פתיחתו להשקעות מצד משקיעים זרים. "חשוב לי להבטיח יציבות לענף התקשורת. בין היתר, אני מעוניין שמשקיעים זרים יראו בישראל מקום אטרקטיבי להשקעה בתחומי תקשורת. כדי שהמשקיעים יגיעו יש לקבוע מדיניות רגולטורית ברורה לשנים הבאות. לשם כך מיניתי את ועדת גרונאו, שתמליץ על מדיניות תקשורת בישראל לשנים הבאות, גם לאחר שאני כבר לא אהיה במשרד התקשורת. אופק רגולטורי כזה יעניק למשקיעים בטחון רב יותר".
בעניין עידוד התחרות בטלפוניה הנייחת אמר השר כי יעניק שורה של תמריצים למפעילים סלולריים שייכנסו לתחום המפ"א. זאת מאחר והללו מחזיקים בין היתר, בבסיסי נתונים,המקלים עליהם להיכנס לתחום. כמו כן, ציין השר כי הקל על ייבוא מכשירי קצה, על-ידי שחרור חסמים ביורוקרטיים והגמשה של התקנות בנושא.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.