כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר התמ"ת אלי ישי: ”אני אופטימי לגבי הסיכומים שנשיג מול האוצר בנושא מרכז ההשקעות ומאמין שהחוק יוארך ונקבל תוספת תקציבית למרכז”

11/12/2007

יו”ר ועדת הכספים, סטס מיסז`ניקוב: ”הרשות לעסקים קטנים חייבת להמשיך ולשמור על אוטונומיה תקציבית ומשפטית”

ועדת הכספים קיימה אתמול (יום ב' ) דיון בנושא תקציב משרד התמ”ת, בהשתתפות שר התמ”ת, אלי ישי ומנכ”ל המשרד, גבי מימון.

עיקר הדיון נסוב סביב תקציב מרכז ההשקעות לשנת 2008 ועתיד המרכז.

ממצגת שהוצגה לחברי הוועדה, בתקציב המשרד לשנת 2008 יש חוסר תקציבי של 1.662 מיליארד שקל, מהם, בין היתר - מיליארד למדען הראשי, 500 מיליון למרכז ההשקעות, 12 מיליון לפיקוח על העבודה, 100 מיליון להכשרה מקצועית ועוד 50 מיליון לתפעול שוטף של המשרד.

תקציב משרד התמ”ת לשנת 2008 עומד על 3.7 מיליארד שקל, מתוכם 1.98 מיליארד (53 אחוז) מופנים לפעילות שוטפת, 1.64 מיליארד (44 אחוז) מוקצים לתמיכות בענף המשק וכ – 100 מיליון שקל לתוכניות פיתוח של אזורי תעשייה.

על פי המצגת, למרכז ההשקעות אין כלל תקצוב לביצוע התחייבויות חדשות לשנת 2008, זאת למרות שבמרכז ממתינות למעלה מ – 300 בקשות להשקעות בתעשייה ובבניין (70 מהם בבאר שבע והדרום, 181 בחיפה והצפון ו – 29 בירושלים והמרכז) בהיקף של 8.5 מיליארד שקל, שמימושן יביא להעסקת כ – 6700 עובדים וליצוא של 4.9 מיליארד שקל.

שר התמ”ת, אלי ישי: ”אין משרד שלא מקטר על המאבקים שהוא מנהל מול האוצר. יש לי ויכוח איתם על גובה התוספת למרכז ההשקעות, הם רוצים מתכונת שונה מזו של היום, ואני מקווה שבקרוב נקבל תוספת יפה למרכז והחוק, על מסלוליו הקיימים, יוארך והיקף התקציבים יגדל, זאת למרות שאין סיכום לכמה זמן הוא יוארך. אנחנו עובדים מול האוצר בנושא הזה ויש לי אופטימיות זהירה שנגיע לסיכומים והבנות.”

יו”ר הוועדה, סטס מיסז`ניקוב: ”שלוש הבעיות העיקריות של התקציב הנוכחי הם הסגירה המתוכננת של שלושה מרכזי הכשרה גדולים, שלא רק שצריך להשאיר אותם אלא גם לתקציב אותם כראוי, קיצוץ המכסות לעובדים זרים במסעדות האתניות, שעומד לפוג ב – 31 לדצמבר ועלול להביא להרס של ענף שלם שנבנה סביב העובדים הללו ולאיבוד פרנסה למאות ואלפי עובדים ישראליים ומשפחותיהם, והרשות לעסקים קטנים. אני נגד הכוונה להפוך את הרשות למחלקה בתוך התמ”ת ולא אתן את ידי לפגיעה בעסקים הקטנים, שחייבים כתובת אחת, שתהיה אוטונומית מבחינה תקציבית ומשפטית. אני בעד להפוך את הרשות לחברה ממשלתית המתוקצבת כראוי ונותנת מענה זמין ומקצועי לעסקים קטנים ובינוניים”.

ח”כ חיים (ג`ומס) אורון דיבר על התעשיות המפוארות, לדבריו, הקיימות בעיקר בפריפריה, ועל כך שאם עתיד מרכז ההשקעות יהיה כפי המתוכנן, רבים מהם יגוועו.

ח”כ ראובן (רובי) ריבלין ביקש מהשר ישי להביא לממשלה הכרעה בנושא מרכז ההשקעות מאחר ולדבריו אין זה סוד שמשרד האוצר רוצה לבטל אותו ואם ישי לא יעלה זאת על שולחן הממשלה הדברים לא יפתרו.

ח”כ שי חרמש העלה את נושא האבטלה בפריפריה ואת הבעיה של הכשרת עובדים במקצועות הצווארון הכחול באזורים אלה והמחסור החמור בהם.

עוד נמסר לחברי הוועדה כי לשם יישום המלצות ועדת מקוב (הוועדה שהוקמה לבחינת התעשייה המסורתית בישראל, ואשר מסקנותיה הוגשו לשר לפני כחודש), נדרש תקציב של 243 מיליון שקל לשנת 2008, 381 מיליון שקל לשנת 2009, 581 מיליון שקל לשנת 2010 ו – 750 מיליון שקל לשנת 2011, אולם לדברי המשרד אימוץ המלצות הוועדה יביא להגדלת התוצר ב – 85 מיליארד שקל.

עוד השתתפו בדיון חברי הכנסת אמנון כהן, אלחנן גלזר, יעקב ליצמן וניסן סלומיאנסקי.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.