כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

יצחק תשובה,אתמול בועידת העסקים של ישראל:"אני מכריז מעל במה זו על השקת קרן נוספת של 100 מיליון ש"ח לטובת קידום החינוך במדינת ישראל".

11/12/2007

כמו כן, הוסיף איש העסקים יצחק תשובה בנאום מלא רגש, כי הוא מתחייב להמשיך ולהשקיע בישראל ובין היתר הבטיח כי יקים עוד 30 מלונות פלאזה מפוארים בכל רחבי העולם וכי מלון הדגל של הרשת יהיה בתל אביב.

יצחק תשובה, אשר קיבל יחד עם אליעזר פישמן את אות היזם הגלובלי במושב הסיום של ועידת ישראל לעסקים שערך אתמול "גלובס" במלון דייוויד אינטרקונטיננטל בת"א, פתח בנאום מרגש ואמר כי: "בגיל 12 נאלצתי לצאת ולעבוד קשה בבניין, להרים בלוקים ולדחוף שקים כדי לפרנס משפחה מרובת ילדים. עבדתי ביום ולמדתי בלילה, אבל הצלחתי והגעתי לאן שהגעתי בגלל שהאמנתי בעצמי. לכן אני קורא לכל הצעירים - תאמינו בעצמכם ותמשיכו לנסות, ואם אני הצלחתי, אחרי שהגעתי מאיפה שהגעתי, כולכם תצליחו וגם מדינת ישראל כולה תרוויח מכך. בגלל מה שעברתי אני יודע את חשיבות הלמידה, ולכן אני מקים קרן חדשה של 100 מיליון שקל שתסייע לחינוך בישראל".

תשובה הוסיף: "כשהקמנו את הפלאזה היו הפגנות ענק בניו יורק וכולם היו נגדי, כל הוועדים והתקשורת, ואני הרגשתי כזה קטן. תודה לאל, הגענו להסכמה, ובעוד כמה ימים אנחנו פותחים אותו באירוע הגדול והמתוקשר ביותר בתולדות ניו יורק. המלון השני, אשר יוקם בלאס וגאס, הולך להיות המלון המפואר ביותר בעולם. נקים מלונות במודל המפואר הזה גם בטוקיו, בהונג-קונג, בשנאחי, בלונדון ובערים רבות נוספות, וכמובן, אני מתחייב ומבטיח כי מלון הדגל של הרשת יהיה כאן בתל אביב".
 

תשובה התייחס בדבריו גם למצב הכלכלה הגלובלית :"עתידה של כלכלת העולם במזרח. הצמיחה הכלכלית האדירה במזרח תעזור להוריד את הפערים הכלכליים בעולם. המצוקה העיקרית בעולם היא בתחום הנפט, והיא לא תיפתר בזמן הקרוב, עקב הלחץ להגדלת הצריכה במזרח. השינוי יקרה רק אם חברות ההפקה תגדלנה את ההיצע על מנת לעמוד בביקושים או לחלופין ימציאת פתרונות לאנרגיה חלופית בשנים הקרובות".

לגבי משבר הסאב-פריים התייחס תשובה: "אין ספק שהמשבר ישפיע ויפגע בשווקים הפיננסיים בעולם. אני מעריך שנראה את ההתאוששות מהמשבר במהלך 2008 ".
 

עוד אמר תשובה: "ישראל נחשבת, בזכות המשקיעים הישראלים שמסתובבים בעולם, למרכז עולמי של ידע, חכמה והצלחה. אתם, אנשי העסקים, השגרירים הטובים ביותר של המדינה. מדינת ישראל צריכה לעשות הכל כדי לסייע לכם. למדינת ישראל יש רגולציה ראויה לשבח, אבל בתחומים מסויימים היא צריכה להתאים את עצמה יותר לכלכלה הגלובלית. אני, מכל מקום, מתחייב להמשיך ולהשקיע כאן".

תשובה סיים דבריו בהתרגשות רבה ואמר: " יש להמשיך ולפתח את מדינת ישראל, יש לשמור על כלכלה חזקה לצורך עתידנו, עתיד ילדינו ועתיד מדינת ישראל".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.