כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

דני דנקנר,יו"ר בנק הפועלים, בועידת ישראל לעסקים: "רה"מ ושריו חייבים לקיים קשר שוטף ורציף עם בכירי המשק-כיום עקב החשש מהון ושלטון כולנו חשודים כפושעים וכגנבים פוטנציאליים".

11/12/2007

דני דנקנר, יו"ר בנק הפועלים, אמר אתמול במושב הנעילה של ועידת ישראל לעסקים :"לפני כמה ימים חזרתי מסינגפור. לא יכולתי שלא לשים לב לדמיון בינינו לבינם. סינגפור מתמרנת בין מלזיה ואינדונזיה כשלא אחת פרצו בינה לבין שכנותיה סכסוכים אך היא נמנעה ממלחמה. מאז שהיא קמה יש שם נס כלכלי. הכלכלה צמחה משך עשרות שנים בשיעורים גבוהים, נמליה מצוינים וחברת התעופה שלה היא אחת מ-5 הטובות בעולם".

"עיקר הצלחתה של סינגפור נובע מהבנקאות שלה. על פי מדדים בינלאומיים, זוהי מדינה נקייה משחיתות. המיסוי שם נמוך ומפליג בהטבותיו. דבר נוסף הוא הרגולציה . משכורות עובדי המדינה מהגבוהות, אך העונשים על שחיתות הם גבוהים ביותר. ראש הממשלה מרוויח את ממוצע השכר של חמשת המנהלים הבכירים בסקטור הציבורי".

"עלינו לעשות רפורמה עמוקה בשיטת המיסוי ! לא די בהפחתת המיסוי שנעשתה לפני חמש שנים. הממשלה והרשויות צריכים לסייע למגזר העסקי ולסייע להתמודד עם גופי העולם. ראש הממשלה ושריו חייבים לקיים קשר רציף עם בכירי המשק, זה חלק מתפקידם. לא ייתכן שלא ייפגשו עם בכיר במשק בשל חשש מהון ושלטון. איך הפכנו את כולם לגנבים?

"יש לפעול נגד השחיתות, אך יחד עם זאת יש להעלות את שכר עובדי הציבור ולהעלות את שכר חברי הכנסת, שיהיו שם מובחרים. לישראל יש פוטנציאל, אך היא רחוקה ממיצויו. היחס לבנקאות למשל, במדינות מתקדמות יצרו סביבה נוחה וחופשית לבנקים. אצלנו, בשל התחרות, הונף גרזן. הרגולציה עסוקה בהקמת גדרות וחסמים, שמצמצמים את יכולת הפעולה של המערכת הבנקאית.

"הצעות חוק הפכו פופוליסטיות. אין לי ספק כי שינוי בסדר העדיפויות יביא לכך שיצטרפו גופים רבים. לשם כך צריך רעננות מחשבתית ולהיפרד מתפיסות ישנות שאבד עליהן הכלח. אני מקווה שנגיד בנק ישראל והצמרת הפיננסית ינצלו את מעמדם ליזום מהלך נועז ובלתי שגרתי מבוסס על חזון שיקדם אותנו בסדר גודל של הפוטנציאל שלנו.

"אנחנו חיים בגן עדן של שוטים. שיעור האבטלה ירד, אך כולנו יודעים שלא ניתן לדעת את העתיד. עלי לקבוע בצער שישראל אינה שולטת בעתידה הכלכלי והחברתי. יש ירידה בתוצאות החינוך. אני קורא לראש הממשלה, לשר האוצר ושרת החינוך די! לא ייתכן שמערכת החינוך תושבת, מדובר בסכנה בטחונית ממשית לעתידנו, לעתיד ילדינו ולעתידה של מדינת ישראל".

"עלינו לשאול את עצמנו מה יהיה מעמדנו בתחום הגלובלי בשנים 2020 -2030. אם ניישיר מבט למציאות נדע שאם המגמות הללו בתחום החינוך, המיסוי והרגולציה יימשכו, אנו צפויים לסטגנציה וייתכן שאף להידרדרות ולאבדון כלכלי-חברתי. עדיף להתמודד עם הבעיות עכשיו ולא מתוך משבר".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.