כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר האוצר, רוני בר – און: "הישגיה של כלכלת ישראל הביאו לשיפור באמינות הבינלאומית של המשק הישראלי"

12/12/2007

משלחת קרן המטבע הבינלאומית הגישה שלשום לשר האוצר, רוני בר – און, את הודעת הסיכום של המשלחת. משלחת קרן המטבע בראשותו של Jorg Decressin סיימה ביקור בן שניים עשר ימים במהלכו בחנה את המדיניות הפיסיקלית והמוניטארית אשר מובילה ישראל ואת השלכות המדיניות על המשק הישראלי. במהלך הביקור נפגשה המשלחת עם שר האוצר והנהלת משרד האוצר, נגיד בנק ישראל והנהלת הבנק, נשיא התאחדות התעשיינים, מזכ"ל ההסתדרות הכללית, ועדת הכספים של הכנסת, בנקים, חברות ביטוח וגוף השקעות. 

שר האוצר, רוני בר-און, התייחס להודעת הסיכום של משלחת קרן המטבע הבינלאומית ואמר כי "המדיניות הפיסקאלית האחראית בה נוקטת הממשלה הביאה יתרונות ברורים למשק הישראלי". עוד הוסיף שר האוצר כי "שמירה נוקשה על יעד ההוצאה הממשלתית, המשך מתווה הורדת החוב הציבורי ועמידה ביעד הגירעון לצד רפורמות מבניות במשק והליכי הפרטה מדורגים, הביאו לצמיחה מואצת וליציבות הכלכלה הישראלית."

"דו"ח קרן המטבע מחדד את הצורך בהמשך נקיטת מדיניות של הפחתת החוב הציבורי ומשבח את התנהלות הממשלה, אשר העבירה את עודפי הכנסות המיסים לטובת הפחתת החוב הלאומי", אמר השר וציין כי "הישגיה החיוביים של כלכלת ישראל הביאו לשיפור ניכר באמינות הבינלאומית של המשק הישראלי כפי שבא לידי ביטוי בהעלאת דירוג האשראי של ישראל". השר הדגיש כי הדו"ח גם מציב תמרור אזהרה ומבטא את ההכרח בהתוויית מדיניות לטווח ארוך אשר תשפר את יכולתו של המשק הישראלי להתמודד עם משברים פנימיים וגלובליים.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.