כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

מנתוני בנק ישראל עולה כי-במהלך חודש נובמבר נמשכה ואף התעצמה מגמת ההתחזקות של השקל לעומת הדולר, שהחלה בתחילת אוגוסט, בשיעור של 3.4%.

12/12/2007
במהלך חודש נובמבר נמשכה ואף התעצמה מגמת ההתחזקות של השקל לעומת הדולר, שהחלה בתחילת אוגוסט, בשיעור של 3.4%. גם כנגד היורו התחזק השקל, אם כי בשיעור מתון יותר של 1.5%.
סיכון שער החליפין, כפי שנמדד על ידי סטיית התקן הגלומה באופציות שקל/דולר, עלה החודש ב-0.6 נקודת אחוז לרמה של 8.5%, וזאת במקביל לעליה בסיכון שער החליפין בשווקים המתעוררים, בשיעור דומה, לרמה של 10.2%. עלייה זו בסיכון שער החליפין התרחשה לכל טווחי הזמן.
המגזר העסקי מכר החודש מט"ח נטו באמצעות מכשירים קצרי טווח, בהיקף קטן, לאחר רכישות בהיקפים ניכרים בחודשים האחרונים. זאת, בעיקר באמצעות נטילת אשראי במט"ח מבנקים בארץ. בנוסף צומצמו רכישות המט"ח באמצעות מכשירים פיננסים נגזרים.
במהלך חודש נובמבר תושבי חוץ מימשו השקעות בבורסה בני"ע בת"א, הן באג"ח והן במניות. זאת, במקביל למימושים משמעותיים בשווקים המתעוררים בכלל. בנוסף הקטינו את מכירות המט"ח באמצעות המכשירים הפיננסיים הנגזרים.
המשקיעים המוסדיים מימשו השקעות נטו בחו"ל בנכסים זרים, אם כי בהיקף מצומצם.
בקרב משקי הבית נרשמו החודש משיכות מפיקדונות במט"ח בבנקים בארץ לעומת צבירות בהיקפים משמעותיים בתקופה האחרונה. במהלך חודש נובמבר התגברו המימושים בקרנות נאמנות המשקיעות במט"ח בשווקים השונים בחו"ל, בעיקר במניות.
הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.