כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

סטס מיסז'ניקוב, יו”ר ועדת הכספים:”למרות מצבם הירוד של בעלי המוגבלויות עדיין יש גזירות נגדם בחוק ההסדרים החדש והפחתה בתמריץ המוענק להם ליציאה לעבודה".

12/12/2007

ועדת הכספים קיימה אתמול דיון מיוחד בנושא פגיעה בביטחון הסוציאלי של בעלי מוגבלויות, במסגרת ציון היום הבינלאומי למען אנשים בעלי מוגבלויות.

בדיון הוצג לחברי הכנסת דו"ח של משרד המשפטים ובו תיאור על מצבם של בעלי המוגבלויות בישראל בהשוואה לעולם המערבי.

מהדו"ח עולה כי כיום אחד מכל ארבעה ישראלים, 25 אחוז, מדווח על עצמו כבעל מוגבלות, זאת לעומת נתון של 23 אחוז מהאוכלוסייה בשנת 2002.

עוד עולה מהדו"ח כי קיימת אי הלימות בין הדיווח העצמי על המוגבלות לבין קבלת קיצבה מהביטוח הלאומי: רק 40 אחוז מאלה המוגדרים על ידי עצמם ועל ידי הסביבה כבעלי מוגבלות חמורה זכאים לקבלת קיצבה מהביטוח הלאומי ורק שליש מהם זכאים לקיצבת נכות כללית.

במסקנות הדו"ח נכתב כי: ”מצבם הכלכלי של אנשים בעלי מוגבלות הידרדר בשנים האחרונות ועל אף הניסיונות השונים לא חל שינוי משמעותי ברמות השכר המוצעות להם”. עוד נכתב כי: ”מצבם הכלכלי הירוד של בעלי המוגבלות הוא ממצא מדאיג ומייצג פערים כלכליים רחבים יותר בהשוואה למדינות המערביות האחרות”.

יו”ר הוועדה, סטס מיסז`ניקוב: ”למרות מצבם הירוד של בעלי המוגבלות, הבא לידי ביטוי בנתונים, עדיין יש גזירות נגדם בחוק ההסדרים החדש והפחתה בתמריץ המוענק להם ליציאה לעבודה. החלטנו לקיים דיון משותף של ועדת הכספים והעבודה והרווחה בחודש ינואר על מנת לבחון את נושא הקיצבאות המוענקות להם ואיך אפשר להעלות את התקציבים הניתנים להם”.


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.