כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

תוכנית אורות לתעסוקה החודש החלו לשלם את מענקי ההתמדה למשתתפי התוכנית אשר עומדים בקריטריונים, עפי החלטת השר אלי ישי לגבי התכנית החדשה

13/12/2007

החודש החלו המרכזים של התוכנית החדשה "אורות לתעסוקה" לשלם את מענקי ההתמדה למשתתפי התוכנית אשר עומדים בקריטריונים עליהם הוחלט בתוכנית החדשה "אורות לתעסוקה" שהחלה לפעול ב- 1 אוגוסט 2007.

רון בר יוסף מנהל מינהלת "אורות לתעסוקה" מציין כי סכום מענק ההתמדה נע בין 1000 שקל ל-4200 שקלים בשנה, תלוי במשך זמן העבודה ובגובה השכר וכך באה לידי ביטוי תכנית השר אלי ישי שעמד על כך שבתכנית החדשה יהיה תגמול למשתתפים.

בשבוע הראשון של דצמבר הוגשו 364 בקשות למענקי ההתמדה. עוד מוסיף רון בר יוסף כי החברות המפעילות תתוגמלנה אף הן על השמות לטווח ארוך ובעלות שכר גבוה.

במהלך חודש דצמבר 2007 הצטרפו כ- 4,700 מקבלי גמלאות הבטחת הכנסה לתוכנית "אורות לתעסוקה". יצויין כי התכנית הורחבה לנתניה, בסמ"ה, עין מאהל ולכל השטח העירוני של אשקלון, ירושלים, חדרה, נצרת ונצרת עילית, וזאת לאחר שסגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי  השתכנע כי התכנית החדשה עומדת במתווה שקבע לה.

בר יוסף מציין עוד כי לפני הרחבת התכנית סיימה מנהלת התכנית עבודת מטה שכללה הכנסת שינויים רבים בתוכנית ובכלל זה נבנתה תכנית הדרכה ליועצים שנדרשו לעמוד בבחינה שהיא תנאי להסמכתם לעבודה בתכנית.

באוקטובר 2007 עזבו את התכנית משתתפים בני 45+ וסה"כ המשתתפים בתכנית עמד על 4,566. עד סוף דצמבר 2007 יוכפל מספר המשתתפים נוכח ההרחבה המתבצעת.

עיקר השינויים בתוכנית החדשה:

סיוע בקבלת עבודה איכותית: התכנית החדשה נועדה לסייע למשתתפיה להיקלט בעבודות איכותיות כאשר מדד האיכות שנקבע הוא משך הזמן בו נשאר המשתתף בעבודה וגובה שכרו.

תגמול החברות המפעילות ומענקי עידוד למשתתפים: כדי לעודד השמה בעבודות בעלות תוחלת השתכרות שמעל שכר המינימום ועידוד המשתתפים להתמיד בעבודה, כולל התכנית החדשה מענקי התמדה בעבודה למשתתפים שיתמידו בעבודתם וישפרו את שכרם. גובה המענקים בין 1,000 ל- 4,200 שקלים. גם החברות המפעילות זוכות לבונוס כספי על איכות ההשמות שהן מבצעות.

התמקדות בצעירים בעלי סיכויי תעסוקה: התכנית מיועדת למקבלי גמלאות צעירים, עד גיל 45. מקבלי גמלאות מעל לגיל זה פטורים, בשלב זה מהתכנית. לבני 45 עד 50 מוצגת התכנית החדשה לתקופה של חודשיים בלבד. מי שגרים באזורים בהם פועלת התכנית והם אינם חייבים בה, יכולים להצטרף אליה מרצון.

שירותים תומכי עבודה: התכנית מציעה למשתתפיה שירותים תומכי עבודה הכוללים סל מגוון של פתרונות לבעיות המונעות יציאה לעבודה, פתרונות כמו מימון השגחה על ילדים במעונות יום, שכירת מטפלות וקייטנות בזמני החופשות הארוכות (חופשת הקיץ וחופשת פסח). החזר של דמי נסיעות לעבודה וגם פתרון של בעיות אישיות היכולות להקשות או למנוע חזרה לעבודה כמו פגמים אסתטיים, מכשור עזר רפואי ואפילו סיוע בהלוואות כספיות להחזר חובות ארנונה – הכל כדי לאפשר למשתתפים לצאת אל שוק העבודה.

הכשרה מקצועית: בנוסף, הוקצה סכום של כ- 12 מליון ₪ לפעולות הכשרה מקצועית של משתתפי התכנית. מימון ההכשרה מתחלק בין הממשלה 70% והחברות המפעילות 30%.  ההשקעה בהכשרה מקצועית תאפשר למשתתפי התכנית להיקלט במשרות מקצועיות ששכרן גבוה יותר מעיסוקים בלתי מקצועיים שאפיינו את העבודות אליהן הופנו רוב משתתפי התכנית הקודמת. כ- 3 מליון ₪ נוספים  מיועדים להכשרת משתתפים בעבודה נתמכת ובעבודה מוגנת.

סיקרי שביעות רצון: השר הנחה את מנהלת התכנית לקיים סקרי שביעות רצון תקופתיים בקרב משתתפי התכנית. תוצאות הסקרים ישמשו כאחד מאמצעי הבקרה על התכנית ויילקחו בחשבון בעת הערכת ביצועי החברות המפעילות.

הדרכות, מבחנים והסמכות: עובדי החברות המפעילות –מתכנני היעדים התעסוקתיים- עברו סדנת הדרכה בנהלי ההפעלה של התכנית החדשה. כל מתכנני היעדים נדרשו לעמוד בבחינה שהצלחה בה היא תנאי להסמכתם כמתכנני יעדים.

תכנית גמישה הנותנת מענים  דיפרנציאליות לקבוצות שונות: התכנית החדשה מעמידה מגוון תכניות המותאמות לאוכלוסיות השונות. בשלב זה פועלת ועדה מקצועית שמינה שר התמ"ת להכנת כלי טיפול ייחודיים למוגבלים פיזית ונפשית, לבעלי ותק רב בהבטחת הכנסה, לעולים חדשים ולאקדמאים. עד לסיום עבודת הועדה וקבלת אישור השר מוגבלת השתתפותם של קבוצות אלו לשעה בשבוע.

פתיחת סניף חדש בנתניה: הסניף החדש שנפתח בנתניה מביא לידי ביטוי לקחים שהופקו מביצוע התכנית עד היום לרבות הפיכת סביבת הטיפול במשתתפים לידידותית ופתוחה.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.