כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

נשיא איגוד לשכות המסחר,אוריאל לין:" הגיע הזמן שישראל תגבש מדיניות ברורה אשר תגדיר את יחסיה עם האיחוד האירופאי".

13/12/2007

"הגיע הזמן שממשלת ישראל תדון ברצינות ותבדוק לעומק מה צריכה להיות מדיניותה בכל הנוגע ליחסיה עם האיחוד האירופי; האם אנו שואפים לאיחוד מלא או להסדר מיוחד כמו נורבגיה, על-פיו נאמץ את החקיקה האירופאית אך לא נהווה חלק מהאיחוד האירופאי; או האם אנו רוצים לשמור על מצבנו כיום בו אנו נהנים מהיחסים המיוחדים עם אירופה מצד אחד וארה"ב מהצד האחר".

כך אמר אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, בדיונים שהתקיימו השבוע (10-11.12.07) בירושלים ועסקו ביחסי ישראל והאיחוד האירופאי. האירוע אורגן ע"י מרכז קונרד אדוונהאואר, משרד החוץ ואוניברסיטת בן-גוריון.

במהלך הדיונים סקר לין 3 תחומים המשמעותיים לקידום היחסים עם האיחוד האירופאי:

הראשון, הגנה על זכויות קניין רוחני. לדברי לין, על ישראל להתאים ככל האפשר את רמת ההגנה הניתנת בישראל על זכויות קניין רוחני למקובל באירופה. "המהלך יקל מאד על היחסים ההדדיים עם אירופה, בעיקר בתחום השירותים".

השני, צמצום משקל ההגנות הלא-מכסיות, כמהלך מרכזי שיאפשר תנועה חופשית יותר של מוצרים מאירופה אל ישראל ולהיפך. בהקשר זה, לין סבור כי ישראל יכולה לאמץ את התקינה האירופאית במלואה, מהלך שיקל על היצוא הישראלי לאירופה וגם על היצוא האירופאי לישראל. להערכתו, אימוץ התקינה האירופאית לא תפגע ביחסי הסחר של ישראל עם ארה"ב.

השלישי, קידום ליברליזציה של סחר בשירותים. "נדרשת עבודה מקיפה בנושא יצוא שירותים. אי אפשר לדבר בהכללה על סחר הדדי בשירותים, כאשר ישנם כ- 12 ענפי שירותים שונים -   ספנות, בנקאות, מקצועות חופשיים, תיירות, תוכנה, רפואה, ביטוח, השכלה גבוהה, שירותים פיננסיים. לכל ענף שירותים מאפיינים יחודיים וחסמים מיוחדים משלו".

לין הציע להקים צוותי מומחים נפרדים לכל ענף בכדי שיוכלו לנתח את הבעיות הספציפיות של כל ענף, ועל בסיס תמונה עובדתית, מלאה וברורה תגובש מדיניות ליחסינו עם האיחוד האירופי.


* מדיניות השכנות האירופית היא מסגרת מיוחדת החלה על קשרי האיחוד האירופי עם המדינות השוכנות בסמיכות מידית - אוקראינה, אזרבייז'ן, אלג'יריה, ארמניה, בלרוס, גאורגיה, ירדן, ישראל, לבנון, לוב, מולדובה, מצרים, מרוקו, סוריה, הרשות הפלשתינאית ותוניסיה.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.