כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

רובי גינל, ראש אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים:" נמשכת הנסיגה בצמיחת ההיי-טק ובפריון הענף - רבעון רביעי ברציפות"

13/12/2007

ברבע השלישי של השנה נמשכת הנסיגה בצמיחת ההיי-טק ובפריון הענף, רבעון רביעי ברציפות. כך מסר רובי גינל, ראש אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים, בהסתמכו על ניתוח חודשי שערך אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים.

מדובר בנסיגה של 1% בתפוקת ענף ההיי-טק בחודשים יולי - ספטמבר 2007 (לעומת הממוצע החודשי ברבעון הקודם) ונסיגה של 1.8% בפריון הענף, (ענפי ההיי-טק כוללים -  ענף רכיבים האלקטרוניים, ציוד לבקרה ופיקוח וציוד רפואי ומדעי, ציוד תקשורת אלקטרוני, כלי הובלה ותרופות).

עם זאת, ברבע השלישי של השנה קלטה תעשיית ההיי-טק כ-1,690 עובדים חדשים. - מדובר בגידול של 1.6% במצבת העובדים. יצויין, כי גידול זה נגזר מקליטת עובדים בענפי הציוד האלקטרוני לבקרה ורפואי, ציוד תקשורת אלקטרוני וכלי הובלה, ומותן במקצת בשל יציבות במספר המועסקים בענף הרכיבים האלקטרוניים.

גינל מציין, כי ברבע השלישי של השנה חלה צמיחה מחודשת בתפוקת התעשייה - גידול ריאלי של 1%, זאת לאחר יציבות ברבע השני ונסיגה של 0.8% ברבע הראשון של 2007. למרות הגידול המחודש, נותרה תפוקת התעשייה ברמה הדומה לזו שנרשמה בסוף 2006.

מניתוח התאחדות התעשיינים מתברר, כי צמיחת התעשייה ברבע השלישי של השנה נגזרה בעיקרה מגידול חד של 3.7% בתפוקת ענפי הטכנולוגיה המעורבת מסורתית, (מדובר בענפי כרייה וחציבה, מינרלים אל מתכתיים, מוצרי גומי ופלסטיק מתכת בסיסית ומוצרי מתכת).

במקביל, נרשמה האצה נוספת בקצב גידול תפוקת ענפי הטכנולוגיה המעורבת עילית-  עליה של 4.2%, (מדובר בענפי כימיקלים וזיקוק נפט, מכונות וציוד, מנועים וציוד חשמלי).

בנוסף, צמיחה מחודשת בשיעור של 1% נרשמה בתפוקת ענפי הטכנולוגיה המסורתית, לאחר נסיגה מתונה ברבע השני של השנה. (מדובר בענפי מזון משקאות וטבק, טקסטיל והלבשה, עור והנעלה, נייר ומוצריו, דפוס והוצאה לאור, עץ ורהיטים).

גינל מציין, כי ברבע השלישי של 2007 נקלטו בתעשייה סה"כ 3,340 עובדים, מדובר בגידול של 0.9%.

מהניתוח עולה, כי האצה קלה נרשמה גם בקצב קליטת המועסקים בקבוצת ענפי הטכנולוגיה המעורבת-מסורתית, מדובר בגידול של 1.3% במצבת העובדים שפירושו תוספת של כ- 1,230 איש.

גינל מציין, כי מאז תחילת השנה מסתמנת האטה בקצב קליטת המועסקים לענפי הטכנולוגיה המעורבת עילית- ברבע השלישי של השנהנקלטו בענפים אלו כ-510 איש - המהווים גידול של 0.9%. זאת בדומה לקצב הקליטה ברבע השני, ולאחר קצב קליטה מהיר יותר בשני הרבעונים שקדמו. 

מנגד - ברבע השלישי של 2007 שרר קיפאון במספר המועסקים בקבוצת ענפי הטכנולוגיה המסורתית.

מניתוח התאחדות התעשיינים עולה, כי ברבע השלישי של השנה נמשכה הנסיגה בפריון העבודה בתעשייה, תוך התמתנות בעוצמת הנסיגה - מדובר בירידה של 0.3% בפריון לעומת הממוצע החודשי ברבע השני של השנה. התמתנות זו התאפשרה הודות להאצה בקצב גידול תפוקת התעשייה.

יצויין, כי הנסיגה המתונה בפריון העבודה נגזרה כולה מנסיגה חדה ביותר בפריון ענפי ההיי-טק (1.8%-) וקוזזה הודות לעלייה בפריון יתר הקבוצות.
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.