כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

יו”ר ועדת הכספים, סטס מיסז`ניקוב: ”החקלאים בגליל לא צריכים להיות בני ערובה במאבק בין חברי הכנסת למשרד האוצר”

13/12/2007

ועדת הכספים, בראשותו של סטס מיסז`ניקוב, אישרה אתמול פה אחד עד לסוף שנת 2008 את הסובסידיה בסך של 13 אחוז למגדלי עופות ובקר ושל 17 אחוז לייצור ביצים בגליל. זאת על פי הצעת חוק בנושא של ח”כ יצחק וקנין, שאושרה כהוראת שנה לשנה, למרות חילוקי דעות עם משרד האוצר.

חוק הגליל (1988) קבע בין היתר כי לבעלי מכסה במרום הגליל תינתן סובסידיה של 13 אחוז לייצור עופות ובקר ושל 17 אחוז לייצור ביצי מאכל להטלה, הדגרה או לפיטום. מתן הסובסידיה הוארך מעת לעת עד סוף שנת 2007.

נציג האוצר בדיון, עמית לנג, אמר כי הממשלה מתכוונת להשקיע בתחום זה בשנים הקרובות 300 מיליון שקל על פי לוחות זמנים ברורים ולכן משרד האוצר ביקש להמתין עם הצעת החוק הפרטית. להערכת משרד האוצר העלות התקציבית של הצעת חוק היא 75 מיליון שקל לשנה.

יו”ר הוועדה, סטס מיסז`ניקוב: ”החקלאים בגליל לא צריכים להיות בני ערובה וכלי משחק במאבק בין חברי הכנסת למשרד האוצר. הצעת החוק הממשלתית בנושא לא תגיע לוועדה לפני חודש ינואר, והדיונים בה אולי יכנסו לפברואר או מרץ ולכן החלטנו לאשר את הצעת החוק כמה שיותר מהר, לטובת המגדלים, במיוחד לאור הנזקים שנגרמו להם בעקבות מלחמת לבנון השנייה”.

על פי ההצעה, החוק ייעל ויניע את ייצור העופות והבקר וביצי המאכל וכן ייעל את הכלכלה באזור, אשר נתונה בבעיות ביטחוניות וכלכליות קשות, בייחוד בעקבות מלחמת לבנון השנייה. עוד נכתב בהצעת החוק כי עלות ייצורם של מוצרי משק הלול בגליל גבוהה מעלות ייצורם באשר אזורי הארץ, בשל קשיי מזג האוויר ובשל עלויות ההפצה לאור המרחק ממרכז הארץ.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.