כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

משרדי ראש הממשלה והחינוך מצעידים את מערכת החינוך בשדרות אל המאה ה- 21.

13/12/2007

בדיון משותף שקיימו מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, מנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי ונציגי משרדי הממשלה, הנחה מנכ"ל משרד ראש הממשלה לבחון פיתוח סביבת לימודים חדשנית בבתי הספר בעיר שדרות וביישובי עוטף עזה. בסביבת הלימודים העתידית יוקמו מבנים שיתוכננו לפי מיטב תפיסות ההוראה המתקדמות, ייעשה שימוש בטכנולוגיות הוראה ולימוד חדשות כגון: עמדות הוראה ממוחשבות בכל כיתה, שימוש נרחב בחומר עזר אלקטרוני ושימוש רב יותר במחשבים כדרך הוראה.

לתכנון הפרויקט נעזר משרד החינוך בשירותיו של הפרופ' דוד חן, פרופסור בבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב ולשעבר ראש בית הספר לחינוך וכדיקן בית הספר. פרופ' חן ששימש מרצה וחוקר אורח באוניברסיטאות רבות, בהם הרווארד, MIT, סטנפורד וקווינס קולג' בניו יורק ועמית מחקר במכון הבינלאומי לתכנון חינוכי בפאריז, נפגש ביום שני האחרון עם מנהלת המחוז ומנהלי בתי הספר בעיר שדרות ועוטף עזה, על מנת להכין במשותף את התכנית לשדרוג בתי הספר באזור. ההחלטה על שיתוף מנהלי בתי הספר בגיבוש התכנית, נובעת מההכרה ששיתוף המנהלים ואף התלמידים בתכנית הוא בעל חשיבות רבה בהצלחתה.

במסגרת פרויקט בניית בתי הספר בעיר שדרות ובעוטף עזה ועל פי פסיקת בג"צ, הוחלט למגן באופן מלא את מוסדות החינוך כנגד ירי תלול מסלול מרצועת עזה. לפי ההחלטה ימוגנו שבעה בתי ספר במבנה הקיים ועוד 13 בתי ספר ייבנו מחדש על פי תקני המיגון החדשים.

לאור החלטת בג"צ, שמאשרת את תכנית מיגון מוסדות החינוך בעיר שדרות ובעוטף עזה, נערכים במשרדי

ראש הממשלה, החינוך והביטחון לסיים בניה ומיגון של 24 בתי ספר (4 מתאחדים עם בתי ספר אחרים), בהדרגה, עד שנת 2010.  עד השלמת הבניה של בתי הספר הממוגנים, לומדים התלמידים, באופן זמני, בבתי ספר הממוגנים בשיטת המרחב המוגן.

מנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי: "אני מברכת את ראש הממשלה על החלטתו לקדם את החינוך בעיר שדרות. אני בטוחה שבנייתם של בתי הספר החדשים יסייעו רבות להפחתת הקשיים של התלמידים בשדרות ועוטף עזה . אני מאמינה כי הכלים החדשניים יעניקו לכל תלמידה ותלמיד הזדמנות שווה בדרכם אל המוסדות האקדמיים בעתיד".

לדברי מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור: "תושבי העיר שדרות ועוטף עזה ובמיוחד ציבור התלמידים שם סבלו רבות מהמצב הביטחוני באזור בשנים האחרונות. אני רואה חשיבות רבה בניצול העבודות הנעשות לבניה ומיגון של בתי הספר על מנת לשפר את סביבת הלימודים לסטנדרטים של המאה 21. נהפוך את בתי הספר בעיר שדרות ויישובי עוטף עזה למודל ארצי לדור הבא של בתי הספר"

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.