כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר האוצר, רוני בר-און : "אני מברך על כך שהצלחנו להגיע להסכמות לטובת עתיד ילדי ישראל. זהו הסכם חשוב לחינוך בישראל, אנו רואים בחינוך מנוף צמיחה מרכזי".

14/12/2007

במשרד האוצר סוכם אתמול על מתווה עקרונות שיוביל להסכם מקיף על רפורמה בבתי הספר העל יסודיים. לאחר שעות ארוכות בהן דנו הצדדים בפתרונות ליישום רפורמה וחזרת המורים לבתי הספר מתוקף הסכמה הדדית, הושגה ההסכמה שהובילה לסיום השביתה.

שר האוצר, רוני בר-און : "אני מברך על כך שהצלחנו להגיע להסכמות לטובת עתיד ילדי ישראל. זהו הסכם חשוב לחינוך בישראל, אנו רואים בחינוך מנוף צמיחה מרכזי. במסגרת ההסכם, מערכת החינוך כולה מצטרפת לרפורמה שתחזק את החינוך ותעצים את מעמד המורה.
עוד אמר בר-און: "ההסכם הושג תוך שמירה על איזון נכון בין צרכי החינוך לבין הצורך לשמור על מדיניות תקציבית אחראית וזאת מבלי לפרוץ את הסכמי השכר במשק. אני שמח כי המורים חוזרים הבוקר לבתי הספר עם ראש מורם, מתוקף ההסכמות שהושגו וזאת מבלי לפגוע ברפורמה שהושגה עם הסתדרות המורים ובהסכם הקיבוצי של ההסתדרות הכללית, אלה היו היעדים העיקריים שלנו ועמדנו בהם".

מתווה העקרונות עליו סיכמו הצדדים הלילה, בנוי על בסיס הצעתו של יו"ר ההסתדרות הכללית, עופר עיני. 

להלן עיקרי ההבנות שהושגו בין הצדדים:
• המורים יקבלו את התוספת בשיעור של 5% כפי שסוכם בהסכם השכר הקיבוצי עם ההסתדרות הכללית ובאותה פריסה כקבוע בהסכם.
• המורים יקבלו תשלום בשיעור של 4% בגין שחיקת עבר לשנים 2002-2007 החל ממשכורת ינואר 2008.
• תשולם מקדמה (בשתי פעימות) על חשבון הרפורמה בחינוך בסך של 8.5% מתוך 26% בממוצע שישולמו בגין רפורמה כוללת ומוסכמת. מקדמה זו תשולם למורים שיצהירו על כניסתם לרפורמה בגין תוספת של שתי שעות עבודה פרטניות וכן בגין סמכויות למנהל בדבר מתן קביעות ויכולת קבלת מורים.
• המקדמה תשולם בשתי פעימות: 4.5% במשכורת ינואר 2008 בגינה יתנו המורים תוספת עבודה של שעה פרטנית, קבלת מורים ומתן קביעות ועוד 4% נוספים ישולמו במשכורת ינואר 2009 כנגד שעת עבודה פרטנית נוספת.
• המקדמה בגין הרפורמה תמשיך להיות משולמת לאחר 6 חודשים, רק אם יגיעו הצדדים לסיכום על רפורמה כוללת.
• מנכל"ית משרד החינוך תקים ועדה שתגבש תוכנית בנוגע לצמצום מספר התלמידים בכיתה בחינוך העל יסודי. התוכנית תוגש תוך 45 יום לשרי האוצר והחינוך.
• יוחזרו ימי השביתה בפועל כנגד החזר עבודה בפועל על פי תוכנית שתסוכם ע"י מנכ"לית משרד החינוך בתיאום עם משרד האוצר וארגון המורים.
• המורים מתחייבים לשקט תעשייתי ומיצוי תביעות עד ל- 31/12/2009.

שר האוצר הודה לשרת החינוך, יולי תמיר, ליו"ר ארגון המורים, רן ארז, ליו"ר ההסתדרות, עופר עיני ובמיוחד לאנשי משרדו- מנכ"ל משרד האוצר, ירום אריאב, הממונה על השכר, אלי כהן, והממונה על התקציבים, קובי הבר על תרומתם המשמעותית לפתרון המשבר והחזרת המורים והתלמידים לבתי הספר.

במשרד האוצר מציינים כי בימים הקרובים ינסחו הצדדים את ההבנות שהושגו להסכמים מפורטים.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.