כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

על פי סקר איגוד לשכות המסחר עולה כי בעשור האחרון גדלה צריכת השירותים במשקי הבית בכ-14% בממוצע.

16/12/2007

ההוצאה לצריכת שירותים מסך ההוצאה של משקי הבית עומדת כיום על 32% זאת לעומת 68% עבור צריכת מוצרים, כלומר כשליש מהוצאות הבית הם על שירותים. כך עולה מסקירה של אגף הכלכלה באיגוד לשכות המסחר, המתבססת על נתוני האיגוד וסקר הוצאות משקי הבית לשנת 2005.

בעשור האחרון גדלה צריכת השירותים במשקי הבית בכ- 14% בממוצע, כאשר ההוצאה החודשית הממוצעת של משק בית לצריכת שירותים עומדת על כ- 3,400 ₪, גידול של כ- 500 ₪ לחודש למשק בית לעומת לפני כעשור.
 
מפילוח צריכת שירותים עולה כי: 18% נועד לחינוך; 23% לתחבורה (כולל ביטוחים לרכב); 14% לתקשורת; 13% לתרבות ובידור; 12% לשירותי בריאות (כולל תשלומים לרופא, ביטוחים); 11% לדיור ואחזקת דירה; 3% לנופש וטיולים (בארץ) ו- 6% לשירותים אחרים.

כלכלני האיגוד צופים כי בשנת 2008 ההוצאה לצריכת שירותים תעמוד על כ-35% מסך ההוצאה של משקי הבית, שהיא כ- 4,100 ₪ בממוצע לחודש.

לדברי אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, שם המשחק כיום הוא צריכת שירותים. "הגידול בצריכת השירותים הוא אחד ממנועי הצמיחה החשובים של המשק, שכן התפתחותו של ענף השירותים היא זו שיצרה את המסה של מקומות עבודה חדשים ב- 4 שנות הצמיחה האחרונות של המשק".

לדבריו, גם בעולם ניתן לראות את הגידול בענף השירותים: "בכלכלות המפותחות בעולם המערבי תוצר השירותים מהתמ"ג עומד בממוצע על כ- 50% ובישראל תוצר השירותים מהתמ"ג עומד על כ- 38%".

כלכלני האיגוד מציינים בסקירה כי צריכת השירותים גדלה ככל שרמת ההכנסה עולה: בחמישון התחתון , צריכת השירותים מכלל הצריכה עומדת על כ- 22%. זאת בשעה שבחמישון העליון  צריכת השירותים מהווה כ- 32% מסך הצריכה.

מהסקירה עוד עולה כי את הפערים הגדולים ביותר בצריכת השירותים בין החמישון העליון לחמישון התחתון, ניתן למצוא בשירותי דיור ואחזקת דירה. בחמישון העליון עומדת צריכת שירות דיור ואחזקת דירה על כ- 780 ₪ בממוצע לחודש, פי 9.5 מאלו של החמישון התחתון.
הוצאות משקי הבית על תקשורת מהווה את הסעיף עם הפער הנמוך ביותר בין החמישון העליון לתחתון. הוצאות אלו הסתכמו עבור החמישון העליון ל- 502 ₪ בממוצע לחודש, כמעט פי 2 מאלו של החמישון התחתון.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.