כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

"הכלכלה הישראלית חזקה ותמשיך להיות חזקה גם בשנת 2008", כך מעריך בנק ההשקעות ליהמן ברדרס בהמלצתו לתת משקל יתר לישראל.

17/12/2007

בנק ההשקעות  צופה כי בשנת 2008 המניות הגלובליות יצמחו ב-13% בתרחיש האופטימי לעומת ירידה של 11% בתרחיש הפאסימי; הסבירות שכלכלת ארה"ב תצליח להימנע ממיתון הנה 65%; מניות ישראליות מומלצות: בזק, כי"ל ובנק דיסקונט.

"הכלכלה הישראלית חזקה ותמשיך להיות חזקה גם בשנת 2008", כך מעריך בנק ההשקעות ליהמן ברדרס בהמלצתו לתת ,בחודש הקרוב, משקל יתר לישראל בין השווקים המתפתחים.הדברים נאמרו אתמול במסיבת עיתונאים שנערכה במשרדי ליהמן ברדרס בתל-אביב.

בעוד שתחזית הצמיחה מצביעה על ירידה מ- 5.4% בשנת 2007 ל- 4.3% בשנת 2008, נהנית כלכלת ישראל מגידול בצריכה ומכניסת הון זר.

על פי מחקר, שערכו בליהמן ברדרס, בנושא שווקים מתעוררים, הרי שלכלכלת ישראל נתוני יסוד חזקים ביותר בקרב שווקים מתעוררים באירופה, המזרח התיכון ואסיה (EMEA) והם צפויים להישאר כך גם בשנת 2008.

לדבריו של לן רוזן,מנכ"ל ליהמן ברדרס ישראל:"מדד הביטחון של המשקיעים הזרים במשק הישראלי עולה והדבר מתבטא בהתעניינות מצידם בשוק המקומי ובהשקעות בו".

עוד מוסיף רוזן כי:" ישראל זכתה לאחרונה בציון הגבוה ביותר במדד דמוקלס ( מדד המודד את ההסתברות להתפתחות משבר כלכלי חיצוני משמעותי) אשר מפרסם הבנק, זאת כאשר המשק הציג בשנת 2007 צמיחה של מעל 5% , הון זר ממשיך לזרום והשוק מראה יציבות בפני זעזועים".

"מבין השווקים המתעוררים המשק הישראלי הנו הידידותי ביותר כלפי המשקיעים הזרים והם מביעים בטחון הולך וגובר המתבטא גם בנכונותם לבקר בארץ".

לדברי ג'וזף וולף, האנליסט הראשי בליהמן ברדרס ישראל: "השוק הישראלי ממשיך להיות יציב, למרות שהיורו והדולר ימשיכו להיות הגורמים העיקריים המשפיעים על המטבע. הבחירות שלנו לשנת 2008 הן בזק, כימיקלים לישראל ובנק דיסקונט, כאשר בזק ודיסקונט צפויות ליהנות מהמשך הצמיחה המקומית וכי"ל צפויה ליהנות מהצמיחה בשוק הדשנים העולמי".

כמו כן, מוסיף וולף: "שווקים מתפתחים נוספים לגביהם מומלץ משקל יתר בחודש הקרוב הם: הונגריה, פולין, רוסיה, דרא"פ, תאילנד וטורקיה. משקל חסר מומלץ עבור שווקי ברזיל, צ'ילה, סין, אינדונזיה, קוריאה וטאיוון. משקל ניטרלי מומלץ עבור ארגנטינה, צ'כיה, מלזיה, מקסיקו והפיליפינים". 

על פי ציטוט מדבריו של האסטרטג הראשי של ליהמן ברדרס, איאן סקוט: " אנו דבקים בתחזית "שורית" וצופים כ-13% עליה בשוק המניות הגלובלי בשנת 2008".

על פי ליהמן ברדרס:" במידה והשוק בארה"ב יצליח להימנע ממיתון ( בסבירות של 65%) נחזה בראלי חזק של סוף המחזור. לעומת זאת, במידה וכן יהיה מיתון בארה"ב (סיכוי של 35%), מוגבל גם התרחיש הגרוע ביותר לירידה של 11% בשוק המניות הגלובלי".

ככלל, בליהמן ברדרס מאמינים כי הכלכלה האמריקנית והעולמית יחוו האטה בשנת 2008, כאשר המיתון בשוק הדיור ישפיע על הצרכן.

ציטוט נוסף מדבריו של האסטרטג הראשי של ליהמן ברדרס, איאן סקוט:"אנו חוזים מיתון בארה"ב ובעולם, כאשר הבנקים המרכזיים יורידו ריביות. הבנק הפדרלי צפוי להוריד את הריבית עוד 4 פעמים , הבנק האירופי המרכזי-ECB והבנק המרכזי של אנגליה-BOE יורידו הריבית פעמיים, והבנק המרכזי של יפן-BOJ ישמור עליה לאורך השנה".כמו כן, לדבריו של סקוט, הדולר צפוי להתחזק לעומת הין ומטבעות אסייתים אחרים, אך עשוי להישאר ברמתו הנוכחית מול היורו והפאונד.

באשר לפרוטפוליו ההשקעות,ממליצים בליהמן ברדרס על שימת משקל יתר במניות אסייתיות ויפניות, שווקים אשר אמורים ליהנות מגידול נאה ברווחים, וליהנות מהקלות מצד הבנק הפדרלי ולהנמיך את החשיפה למניות בארה"ב.

לסיכום-בליהמן ברדרס בוחרים לשים משקל יתר על מניות בנקים, חברות ביטוח, טכנולוגיה, טלקום ומדיה.כמו כן, לדבריו של לן רוזן:" בליהמן ברדרס מעריכים כי בהנחה שהריבית בישראל תעלה, הריבית בארה"ב תרד והצמיחה המקומית תימשך אזי שער הדולר יעמוד על כ-3.75 ש"ח בסוף שנת 2008". 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.